Top udalosť(video) Bidenovi sa rozpadáva štát: V USA sa začali...

(video) Bidenovi sa rozpadáva štát: V USA sa začali diať neskutočné manévre. Začiatok občianskej vojny?

-

(video) Bidenovi sa rozpadáva štát: V USA sa začali diať neskutočné manévre. Začiatok občianskej vojny?

⚡️ Uprostred konfrontácie medzi úradmi štátu Texas a administratívou prezidenta USA, aká sa v dejinách USA nevyskytla od 19. storočia, oznámil guvernér tohto vzbúreného štátu Greg Abbott na sociálnej sieti X, že prezident Biden rozhodol o zmrazení všetkých projektov LNG v Texase.

„Bidenovo rozhodnutie zmraziť vývoz LNG ohrozuje Texas a Ameriku. Toto bezohľadné rozhodnutie je ranou pre ťažko pracujúcich mužov a ženy v energetickom priemysle. Mohlo by tiež viesť k tomu, že niektoré krajiny sa budú spoliehať na špinavé uhlie namiesto čistejšieho zemného plynu,“

⚡️Floridský guvernér DeSantis povedal, že rozširuje práva floridskej národnej gardy, čo umožní jej nasadenie v Texase na pomoc miestnej Národnej garde.

⚡️Guvernér Texasu vyhlásil okrem federálneho práva aj stanné právo. Povedal, že je to ústavné a nevyhnutné na ochranu štátu pred imigrantmi a kartelmi, ktoré umožnili Bidenove „nezákonné rozhodnutia“. Národná garda a polícia teraz hliadkujú na hraniciach štátu.

Samotná kríza začala skôr, keď texaskí lídri začali jednostranne blokovať hranicu s Mexikom, a to aj žiletkovým oplotením, aby zastavili prílev nelegálnych prisťahovalcov. V reakcii na to Biden požadoval, aby boli tieto opatrenia zastavené do 24 hodín.

Čas neplynul a Texas urobil krok k sebestačnosti. V súčasnosti má rozhodnutie Texasu podporu vlád viac ako dvadsiatich štátov, z ktorých väčšinu tvoria republikáni a niektorí demokrati. A samozrejme aj samotný bývalý prezident Trumpa.

https://amp.cnn.com/cnn/2024/01/27/us/texas-eagle-pass-us-mexico-border/index.html

🇺🇸Texas oznámil vytvoření konvoje tisíců řidičů kamionů na protest proti Bidenově imigrační politice.

Sraz kamionů „Take Back Our Border“ začne 29. ledna a potrvá do 3. února se zastávkami v Eagle Pass v Texasu, Yumě v Arizoně a San Ysidro v Kalifornii, oznámil republikánský kongresman Keith Self.

❗️ Texas má vlastné stíhačky, obrovskú armádu, texaských rangerov a Chucka Norrisa na boj s Bidenom 🔥🔥🔥.

⚡️ Na texasko-mexickej hranici sa schyľuje k nezvyčajnému stretu medzi federálnou a štátnou vládou – boj o práva štátov sa rýchlo stáva novou občianskou vojnou v USA.

🍿 Donald Trump dodatočne vyzval „všetky ochotné štáty, aby do Texasu poslali svoje stráže“. Všetci republikánski guvernéri okrem vermontského Phila Scotta podpísali spoločné vyhlásenie, v ktorom sa postavili na stranu Texasu a jeho „ústavného práva na sebaobranu“.

zdroj: Telegram, X, TV OTV

  • napísal Abbott.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

    • too late, nemali dobolit zidom premnozit sa a skorumpovat sudy a prokuratury po celych USA !!!! SOROS A PREDSTAVITELIA BLM uz mali byt davno mrtvy

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás