KomentáreBieda našej opozície, ktorá miestami nesie znaky takmer ,,klinických“...

Bieda našej opozície, ktorá miestami nesie znaky takmer ,,klinických“ prejavov

-

spot_img

Bieda našej opozície, ktorá miestami nesie znaky takmer ,,klinických“ prejavov

V pondelok 15.04.2024 sa konala tlačová konferencia predsedu vlády Roberta Fica s vicepremiérom pre Plán obnovy Petrom Kmecom. Táto tlačovka niesla názov ,,Opozícia sa z protislovenského záškodníctva v zahraničí nevyviní“. Jej hlavným motívom bola činnosť opozície, teda ak to môžeme nazvať slovom ,,činnosť“ opozície, v tomto prípade  sa dominantne jedná o Progresívcov. Namiesto klasickej opozičnej práce, prednášaním návrhov, robením tlačoviek, či chodením do politických relácií, sme svedkami vyslovene záškodníckej činnosti, ktorú Fico trefne nazval ,,ekonomickou vlastizradou“.

Samozrejme tu a tam robia tlačovky, namiesto predkladania návrhov, sme boli skôr svedkami obštrukcie, a čo sa týka ich účasti v politických reláciách, tak tam sme mohli vidieť, ako niekoľkokrát do kľúčových diskusií neprišli. Ak im ostala len nenávisť voči vláde a ich ,,zvláštna“ ideológia, tak potom radšej debatovať ani len neprídu. Pritom si úprimne myslím, že opoziční voliči by si určite zaslúžili konštruktívnu a stabilnú opozíciu, či už v konzervatívnom, liberálnom, či tábore progresívcov.

Doteraz sme nikdy v histórií neboli svedkami toho, čo robí opozícia dnes. Ak sú ochotní ohrozovať záujmy a finančnú stabilitu republiky, len kvôli tomu, že dúfajú v to, že to oslabí vládu, tak to je naozaj, už za všetkými čiarami.  Len pre pripomenutie, bokom neostáva ani dosluhujúca prezidentka Čaputová, ktorá v rozhovore pre Financial Times vyzývala na stopnutie financovania Slovenska zo strany EÚ. A to je už naozaj ,,silná káva“, ktorá však ostala v našom mainstreame takmer úplne nepovšimnutá. Teda nebola jej daná adekvátna váha, a namiesto čo i len miernej kritiky takýchto nezodpovedných až protištátnych vyjadrení, sme mohli vidieť len zľahčovanie, či vyslovene  ospravedlňovanie takýchto ,,aktivít“.

Späť k tlačovke Fica s Kmecom, kde nechal premiér pustiť vyjadrenie europoslanca Hojsíka v pléne Európskeho parlamentu, kde samozrejme dokopy nikto nebol, ale minimálne ,,zvláštny“ bol obsah jeho vyjadrení. Vrelo odporúčam, pre úplnosť, pozrieť si celú tlačovú besedu, ktorú sme zverejnili aj na našom webe:

Ak sa vám nebude chcieť pozerať celú tlačovú besedu, tak aspoň túto pasáž, kde je aj Hojsíkove vyjadrenie:

Hojsíkove vyjadrenie je samozrejme čistá demagógia, a keby som praktiky Progresívcov nepoznal, povedal by som, že sa musel zblázniť, pretože obsah toho vyjadrenia je na úrovni klinických prejavov, a to patrí do úplne iného odboru. Podľa jeho vyjadrení, je len otázkou, kedy Fico vyhlási vyvedenie Slovenska z EÚ do rúk Putina. Ďalej samozrejme použil aj frázu, že ÚŠP bol garantom európskych peňazí, teda po jeho zrušení, je tu údajne hrozba, že prídeme o európske peniaze. Potom sa snažil vytvoriť atmosféru toho, že sa tu ide rušiť ,,objektívna“ RTVS a má ju nahradiť ,,štátna propaganda“. Podľa Hojsíka  vláda útočí na televíziu Markíza. Ten útok má podľa jeho logiky asi prebiehať tak, že odmietnete prísť do tendenčne a jednosmerne vedenej diskusie, alebo odmietnete odpovedať na otázky televízií, ktorá bez problémov v priamom prenose označila protestujúcich ľudí na námestiach označením ,,Dezoláti v uliciach“ a tak ďalej.

Podľa Hojsíka sú snahy označiť mimovládky za zahraničných agentov za ,,putinovské“. Na základe tejto logiky sú ,,putinovskí“ aj v USA, či v Izraeli. Ďalej tvrdí, že keby Ústavný súd neblokoval ,,Ficovu“ novelu trestného zákona, tak je pomaly v troskách právny štát na Slovensku. Takže harmonizácia trestnej legislatívy a približovanie sa západným štandardom, je podľa pána europoslanca Hojsíka ,,cestou k troskám“. Samozrejme šéf poradcov Erika Kaliňáka, chodí podľa Hojsíka do médií, ktoré sú ,,nástrojom“ na ovplyvňovanie eurovolieb. Samozrejme ako inak, veď Erik Kaliňák je proruský, už pomaly na prvý pohľad, a takmer každé jeho vyjadrenie vždy nesie aspoň z časti ruský naratív. Že to myslím ironicky, to udávam len pre kompletnosť.

Na koniec má podľa Hojsíka z toho plynúť ,,jasný záver“. A teda, že Fico má likvidovať právny štát v súzvuku s oslabovaním Ukrajiny, preto aby predostrel Putinovi červený koberec do Európy. A ak ho progresívne sily spoločne nezastavia, tak po eurovoľbách môže byť už neskoro. Toto podľa mňa, ako som spomínal, ani tak nepatrí do politologického rozboru, ako skôr do odboru klinickej psychiatrie. Napokon slovenská vláda spoločne rokovala s tou ukrajinskou, dohodli sa na spoločných projektoch, pomoci Ukrajine, mimo priamej vojenskej pomoci zo štátnych zásob, avšak komerčné transfery zbraní pokračujú, aj pod väčšou, či menšou kontrolou zo strany vlády.

Premiér Fico na takéto Hojsíkove ,,iniciatívy“, ktorých snahou je nás odrezať od peňazí z EÚ, odpovedal slovami: „Myslia si, že keď sa tak stane, tak naša vláda bude výrazne poškodená, ľudia to budú kritizovať, že nie sme schopní zabezpečiť financovanie cez európske peniaze a oni na tomto vyhrajú.“ Avšak je možné si všimnúť, že v poslednom období opozícia otáča a mení rétoriku. Čo zjavne, aj podľa Ficových slov, môže byť spôsobené tým, že dostávajú spätnú väzbu vo forme kritiky takéhoto správania, najmä zrejme od adresátov príjmov európskych peňazí, regionálnych samospráv, miest a obcí. Aj na túto ,,otočku“ zo strany opozície Fico povedal: „My teraz odpovedáme na technické otázky a riešime predovšetkým otázky trestného zákona, ktorý má pozastavenú účinnosť. Pochopili, že z toho asi nič nebude, a pravdepodobne si uvedomili, že prestrelili, keď takto útočili na záujmy Slovenskej republiky.“

Toľko zatiaľ k správaniu sa našej opozície, v tomto prípade najmä Progresívcov, kde môžeme pokojne započítať aj Čaputovú. Sám som zvedavý, čoho budeme do eurovolieb ešte svedkami. A, či takáto až dennodenná záškodnícka činnosť bude, prípadne v akej podobe pokračovať.

Autor: Dušan Deák

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás