KomentáreUSA sa definitívne rozhodli zničiť Ukrajinu, zlikvidovať celé generácie...

USA sa definitívne rozhodli zničiť Ukrajinu, zlikvidovať celé generácie Ukrajincov a uvrhnúť Európu do chaosu a ekonomického úpadku

-

spot_img

USA sa definitívne rozhodli zničiť Ukrajinu, zlikvidovať celé generácie Ukrajincov a uvrhnúť Európu do chaosu a ekonomického úpadku

Snemovňa reprezentantov v sobotu schválila návrh zákona o vojenskej pomoci Ukrajine. Tentokrát nejde len o nejaký obyčajný balík. Okrem gigantickej sumy peňazí balík obsahuje aj ďalšie „chuťovky“ – medzi nimi ďalšie sankcie, financovanie Izraela, provokácií v indicko-pacifickom regióne či konfiškáciu ruského majetku, čo otrasie medzinárodnou dôverou, rozkolísa trhy a globálny finančný systém ako taký. Americké „elity“ nakoniec dokázali zatlačiť na republikánov v snemovni. Deep State sa kvôli svojmu osobnému prospechu a záchrane rozhodol zlikvidovať celé generácie Ukrajincov a zničiť Ukrajinu. A s ňou uvrhnúť aj svojich európskych „spojencov“do chaosu a ekonomického úpadku.

Snemovňa reprezentantov v sobotu schválila návrh zákona o vojenskej pomoci Ukrajine. Aj keď ešte musí prejsť Senátom, jeho definitívne schválenie je už isté, pretože v Senáte majú väčšinu vojny chtiví demokrati. A Biden už len čaká na to, kedy ho podpíše. Drvivá väčšina financií z balíka pôjde priamo americkým zbrojovkám a do samotného rozpočtu Pentagonu. Zvyšok, spolu so zbraňami a muníciou,poputuje na Ukrajinu. Tam sa použije na zaplatenie ukrajinských byrokratov, utopí v prebujnenej korupcii, a čo zostane, pôjde na front. Megabalík, ktorý takmer po pol roku blokácie zo strany republikánov prešiel Snemovňou reprezentantov,však okrem 61 miliárd USD Kyjevu, obsahuje aj dodatočnú pomoc Izraelu vo výške 26,4 miliardy USD (na riešenie otázok Gazy a Iránu)či 8,1 miliardy USD spojencom v indicko-pacifickom regióne (na riešenie otázok Číny a Taiwanu). V súhrne ide o 95 miliárd dolárov.

Okrem peňazí a pôžičiek majú na základe dokumentu USA poskytnúť Kyjevu aj zbrane, muníciu či rakety ATACMS s doletom až 300km, čo je dolet hlboko na ruské územie. Súčasťou balíku sú aj nové sankcie. Okrem tých protiruských obsahuje balík napr. aj sankcie voči iránskemu ropnému priemyslu. Ide o rozšírenie sankcií uvalených na Irán, konkrétne na zahraničné lode, prístavy a rafinérie, ktoré vedome prepravujú a spracúvajú iránsku ropu v rozpore s existujúcimi sankciami USA.Sekundárne sankcie sa rozšíria aj na všetky transakcie medzi čínskymi finančnými inštitúciami a sankcionovanými iránskymi bankami zamerané na nákup ropy a ropných produktov.

Ďalšou časťou balíka je aj návrh zákona o konfiškácii zmrazeného ruského majetku (v hodnote 4 – 5 miliárd dolárov) v prospech Ukrajiny. A to je niečo, čo ešte len prinesie otrasy na medzinárodnej scéne. Nové zbrane pre Kyjev situáciu na fronte samozrejme nezvrátia, len zbytočne pripravia o život ďalších niekoľko desiatok až stoviek tisíc Ukrajincov a zničia celé generácie a odvetvia Ukrajiny. Vojna bude pokračovať až do posledného Ukrajinca, presne tak, ako to v januári 2022 povedal Boris Johnson. No práve vyššie spomínaná konfiškácia ruských aktív je niečo, čo môže urýchliť pád hegemóna a jeho satelitov.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov na margo hlasovania v americkej snemovni uviedol, že rozhodnutie snemovne bolo očakávané a predvídateľné. „Ešte viac obohatí USA a ešte viac zničí Ukrajinu, keď vinou kyjevského režimu zabije ešte viac Ukrajincov. Čo sa týka zákona o konfiškácii ruského majetku… spôsobí to nenapraviteľné škody na imidži USA. Prinúti to mnohých investorov v tejto krajine šetriť svoje prostriedky, pretože bude narušená nezlomnosť súkromného vlastníctva, najmä štátneho.“ Ruské ministerstvo zahraničia zase uviedlo, že činy Washingtonu ako skutočnej strany konfliktu sa stretnú s absolútnou, rozhodnou odpoveďou. „Biely dom nevsádza na mýtické víťazstvo Kyjeva, ale na ukrajinské sily, aby vydržali aspoň do volieb v USA, aby nepokazili Bidenov imidž.“

O tom, čo predchádzalo sobotnému hlasovaniu hovoril americký novinár Tucker Carlson. Ten potvrdil, že členovia Kongresu sú vydesení zo spravodajských agentúr. „To nehádam. Povedali mi to sami Kongresmani, vrátane ľudí vo výbore pre spravodajské služby, vrátane ľudí, ktorí riadia výbor pre spravodajské služby.“ Deep State tak vydiera kongresmanov, aby sa podriadili jeho vôli a vôli amerického vojensko-priemyselného komplexu. Nie je to však nič prekvapujúce. Rovnaké vydieranie je už dekády praxou u všetkých amerických „spojencov“ po celom svete.

Aj keď európske úrady zatiaľ odmietajú konfiškovať zmrazené ruské aktíva, pretože sa obávajú, že takýto krok by mohol porušiť medzinárodné právo a podkopať dôveru v euro, ako aj vyvolať odvetné opatrenia zo strany Ruska, všetko je otvorené. Washingtonský Deep State nakoniec takmer vždy dosiahol, čo si zaumienil. A Európa sa mu, žiaľ, nakoniec vždy podriadila.

Európski ministri financií sa stále obávajú, že takéto kroky môžu spôsobiť únik kapitálu z Európy, čo je skutočne pravda. Ak Západ nakoniec naozaj skonfiškuje ruské aktíva, pôjde o posledný akt zúfalstva, ktorým definitívne padne aj posledná dôvera v západný finančný systém, západné meny a bankový sektor, čo Západ nielen izoluje od ostatného sveta, ale prinesie mu to aj veľmi silný odliv kapitálu a stratu dôvery v západné meny a trhy ako také. Dôvery, ktorá dnes drží zadĺžené USA a západné štáty ekonomicky ako tak nad vodou.

Anglosasovia sa však práve týmto pokúšajú zabiť „dve muchy jednou ranou“. Poštvaním Ukrajiny a Európy proti RF chcú proti Rusku bojovať cudzími rukami tak dlho ako to len pôjde s cieľom oslabiť a zničiť Rusko. Podobne ako pri Taiwane oslabiť a zničiť Čínu či pri Izraeli Irán a moslimský svet. Ani jedno však nemá šancu na úspech. A tlakom na konfiškáciu ruských aktív chcú zase uvrhnúť svojich európskych „spojencov“ do chaosu a ekonomického úpadku a sami na celej situácii profitovať. Americké „elity“ si totiž veľmi dobre uvedomujú, že najviac ruských aktív drží práve Európa, konkrétne Belgicko, a najviac firiem, ktoré majú svoje aktíva zmrazené v Rusku, tiež pochádza z Európy. A ak dôjde k vzájomnému zhabaniu aktív, väčšina firiem to neprežije alebo bude nútená opustiť európsky trh. A kam sa poberú? Ak nie to Číny, tak práve do USA, kde už americkí zákonodarcovia pre nich pripravili vhodné ekonomické podmienky.

Americký Deep State si ale aj sám uvedomuje, že najnovší 61 miliardový balík situáciu na ukrajinskom fronte nezmení, no okrem vlastného obohatenia a záchrany potrebuje súčasný stav na bojisku s RF aspoň pozdržať, pretože v USA sa blížia voľby a udržanie si moci aj na nasledujúce obdobie je, okrem peňazí, to hlavné, čo Deep State a ním riadených demokratov zaujíma. A robia pre to všetko. V pozadí však stále pracujú aj na pláne B, ktorý zahŕňa vyslanie západných vojsk na Ukrajinu.

V sobotu už také niečo pripustili aj samotné USA, no s tým, že pôjde len o vojenských poradcov na veľvyslanectvo v Kyjeve. Podľa hovorcu Pentagonu, generálmajora Pata Rydera, by poradcovia neplnili bojové úlohy, ale skôr by podporovali a radili ukrajinskej vláde a armáde. Inak povedané, ďalej by pomáhali plánovať, organizovať a navádzať útoky Kyjeva na ruské ciele a teroristické akcie voči Rusku.

Existenciu plánu B a jeho prípravy opäť kritizoval aj maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý v piatkovom komentári na margo toho doslova povedal: „Dnes sú v Bruseli väčšinou vojnové strany. V Európe vládne vojnová nálada a politika sa riadi logikou vojny. Všetci, zo všetkých strán, sa pripravujú na vojnu. Generálny tajomník NATO chce vytvoriť misiu NATO-Ukrajina. Európski lídri sú už zapojení do vojny. Hovorím s nimi, počujem ich. Vojnu vnímajú ako svoju a nazývajú ju vlastnou vojnou. Toto je vojnová smršť, ktorá môže strhnúť Európu do priepasti. Brusel sa zahráva s ohňom, pokúša samotného Boha. Dobre si to pamätáme, oni majú osobnú skúsenosť, dobre sme to pochopili. Svetové vojny sa na začiatku nikdy nenazývali svetovými vojnami.“

Môžeme teda očakávať, že zabíjanie Slovanov na Ukrajine neskončí ani v tomto roku a Západ bude s Ruskom bojovať skutočne do posledného Ukrajinca. Koniec koncov najnovší zákaz tzv. demobilizácie vojenského personálu, návrhy na mobilizáciu žien, znižovanie mobilizačného veku na hranicu dospelosti či plány prijať zákon o zavedení vojenského výcviku na ukrajinských školách, to len krásne dokresľujú…

Zdroje:

https://www.washingtonpost.com/politics/2024/04/20/house-vote-ukraine-israel-aid-johnson-2/

https://www.politico.com/live-updates/2024/04/20/congress/house-clears-ukraine-aid-0015349
https://www.politico.com/news/2024/04/20/us-troops-ukraine-00153499
https://www.rt.com/news/596319-us-ukraine-aid-bill/

Autor: Ing. Martin Bago

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Médiá masového ohlupovania o tom nenapíšu ani mäkké f. To si môžu dovoliť iba dezolati, debili a konšpirátori.

  2. Ničia Ukrajinu, ničia Ukrajincov. A naši občania im v tom pomáhajú, lebo zbrane na ktoré sa zbierajú, budú ďalej zabíjať!🤢
    Čaputová ich v tom podporuje, sadí stromčeky na Slovensku, trápi ju klíma, no a vojna na Ukrajine, aj inde, klíme a prírode podľa nej pomáha! Neskutočná farizejka!🤢

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás