NázoryMinister financií L. Kamenický vyrazil dych pravičiarom z PS...

Minister financií L. Kamenický vyrazil dych pravičiarom z PS a SaS

-

spot_img

Minister financií L. Kamenický vyrazil dych pravičiarom z PS a SaS

Miniterstvo financií SR:

👏 VÝBORNÉ SPRÁVY PRE SLOVENSKO‼️

Jedna z najrenomovanejších ratingových agentúr Standard & Poor’s (S&P) zverejnila svoje hodnotenie Slovenskej republiky. Výbornou správou je, že Slovensko si udržiava rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Rating tak zostáva nezmenený a je tak o dva stupne vyšší ako rating agentúry Fitch a o stupeň vyšší ako rating Moody’s. Agentúra S&P tak potvrdila, že plán vlády SR s ozdravením verejných financií je dôveryhodný a konsolidačné úsilie je dostatočné.

👉 Podľa najuznávanejšej ratingovej agentúry stabilný výhľad odzrkadľuje očakávanie, že deficity Slovenska sa začnú od budúceho roka znižovať, hospodárstvo zostane odolné, a že Slovensko si zachová obozretnú fiškálnu politiku. Aj toto hodnotenie je výsledkom práce Ministerstva financií SR, ktoré v uplynulých mesiacoch nastavilo jasné plány na postupné ozdravenie verejných financií.

👉 Podľa agentúry S&P zostáva naša ekonomika odolná a to aj napriek oslabeniu eurozóny. Ekonomický rast sa podľa odhadov agentúry zrýchli z 1,1 % v roku 2023 na 2,0 % v roku 2024. Naša ekonomika by mala do roku 2026 ťažiť najmä z rastu investícií z Plánu obnovy a odolnosti SR. Pozitívny trend vidieť aj pri znižovaní inflácie, ktorá v marci klesla na úroveň 2,5%, čo je aj priemer EÚ (2,4%). Nedávno bola pritom Slovenská republika vo výške inflácií na chvoste a v rámci eurózy dokonca na poslednej priečke s najvyššou infláciou. Rovnako pozitívnej nálade prispieva reálny rast príjmov domácností, ktorý by mal podporiť súkromnú spotrebu. Nezamestnanosť by sa mala v najbližších 3 rokoch držať výrazne pod 6%, čo je historické minimum.

➡️ „Potvrdenie ratingu S&P je pozitívnym vysvedčením pre vládu Roberta Fica a práce Ministerstva financií SR. Je to zároveň dôkaz o tom, že naše úsilie ozdraviť verejné financie po 3 a pol roku extrémneho nárastu dlhu a deficitu je dôveryhodné a nami navrhovaná konsolidácia je realistická. Okrem iného k tomu prispel aj nedávny predaj dlhopisov švajčiarskym investorom, čím sme podporili diverzifikáciu slovenského portfólia. Toto hodnotenie je tou najlepšou odpoveďou pre niektorých politikov opozície, ktorí tu mesiace strašia krachom a bankrotom Slovenskej republiky. Dnes sa ukazuje, že vláda má jasný plán a vedie slovenskú ekonomiku správnym smerom,“ povedal Ladislav Kamenický.

Objednávateľ: SMER – sociálna demokracia, Súmračná 25, 821 02, Bratislava, IČO: 31 801 242, Dodávateľ: JM Communication, s.r.o., Drotárska cesta 56, Bratislava, IČO: 51711842

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Vieme, že to bol Smer kto začal s opatreniami proti ochoreniu s menšou úmrtnosťou ako chrípka.
    Veriť, že v prípade výhry smeru by opatrenia a masívne zadlžovanie boli menšie je naivné. Už len fakt, že hlas Súhlasil so všetkými opatreniami a v celom parlamente sa našlo necelých pätnásť poslancov čo aspoň verbálne spochybňovali opatrenia, väčšinou z lsns, tak len tupé ovce môžu veriť, že Smer by vládol s menším rozpočtom.
    Áno, verbálne sľuby tu boli, ako diaľnica do 2016. Opozičným rečiam môže veriť len tupé stádo po lobotomii.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás