ZahraničnéBritánia skúša novú vakcínu

Británia skúša novú vakcínu

-

spot_img

Británia skúša novú vakcínu

BRATISLAVA 26. apríla (SITA) – Vo Veľkej Británii sa začala posledná fáza testovania vakcíny proti najnebezpečnejšej forme rakoviny kože – melanómu. Ako referuje spravodajský web BBC, vakcína mRNA-4157 (V940) je personalizovaná, čo znamená, že jej zloženie sa dá meniť tak, aby vyhovovalo individuálnemu pacientovi.

S cieľom personalizovať vakcínu vedci používajú umelú inteligenciu na analýzu génov zo vzorky nádoru pacienta. Výsledkom je špeciálny injekčný liek, ktorý zodpovedá charakteristikám pacienta. „Je to úplne individuálne pre každého pacienta. Nemôžeme podať túto vakcínu ďalšiemu pacientovi v poradí, pretože nebude účinkovať,“ uviedla doktorka Heather Shaw, výskumníčka z University College London.

Vakcína má taký vplyv na imunitný systém, že telo bude schopné odolávať špecifickému typu rakoviny zničením zvyškov rakovinových buniek. Konečným cieľom jeho použitia je úplné vyliečenie onkologického pacienta.

Očakáva sa, že do tejto fázy britskej štúdie bude zaradených najmenej 60 pacientov. Účinnosť vakcíny sa však plánuje otestovať na pacientoch z iných krajín vrátane Austrálie.

Vedci už testujú účinnosť lieku proti iným typom rakoviny, ako sú nádory pľúc, močového mechúra a obličiek. V Spojených štátoch v januári tohto roka schválili zariadenie založené na princípe umelej inteligencie, ktoré dokáže diagnostikovať rakovinu kože.

https://www.bbc.com/news/health-68897731

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. tak to uz im jebe načisto, dufamze sa najde dosť slovenskch oviec čo sa necha napichať, bude viacej chleba

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás