DomáceDanko: Ak majú mimovládky zo zahraničia niekoľko miliónov na...

Danko: Ak majú mimovládky zo zahraničia niekoľko miliónov na kritizovanie vlády a robenie politiky, tak chceme vedieť, kto je náš súper

-

spot_img

Danko: Ak majú mimovládky zo zahraničia niekoľko miliónov na kritizovanie vlády a robenie politiky, tak chceme vedieť, kto je náš súper

SNS: Národniari očakávajú schválenie svojich predkladaných zákonov k rekreačným poukazom i mimovládnym organizáciám

BRATISLAVA 24. apríla (SITA) – Slovenská národná strana (SNS) očakáva schválenie svojich predkladaných návrhov týkajúcich sa rekreačných poukazov a mimovládnych organizácii v Národnej rade SR. Uviedol podpredseda parlamentu a líder národniarov Andrej Danko na tlačovom brífingu. Ako dodal, koalícia je jednotná.

Podľa Danka zákon o rekreačných poukazoch, ktorým sa má umožniť, aby ho mohol zamestnanec preniesť na rodičov, nebude problémový. Problémovo však vníma diskusiu k novele zákona o neziskových organizáciach. Podpredseda NR SR konštatoval, že v treťom sektore sa vytvárajú podmienky na politickú činnosť a preto chcú vedieť, kto ich platí. „ Máme tu rôzne nadácie, ktoré sa vždy za záhadných okolností vyjadrujú politicky alebo platia kampane. Nám ide o to, aby bolo transparentné, kto koho financuje. Politické strany musia vždy zverejňovať každého darcu, zmluvu, mať to na internete. Preto, ak majú mimovládky zo zahraničia niekoľko miliónov na kritizovanie vlády a robenie politiky, tak chceme vedieť, kto je náš súper,“ uviedol Danko. Doplnil, že chcú, aby boli mimovládky platené zo zahraničia označované ako „spolupracujúce osoby so zahraničím“.

„Búrlivú diskusiu v pléne k zákonu my nevieme pochopiť. Nechceme zakázať mimovládne organizácie, my nechceme obmedziť ich činnosť ani nič, čo súvisí s ich činnosťou. My chceme len stransparentniť tok finančných prostriedkov a preukázať to, odkiaľ sú a akým spôsobom sú používané,“ uviedol poslanec Rudolf Huliak (poslanecký klub SNS) s tým, že v koncoročnej správe neuviesť využitie peňazí, je nekalé.

„Aktuálne sa uskutočnili rokovania na úrade vlády SR, s tým, že ministerstvo vnútra dá stanovisko ohľadom ďalšieho procesu. Prebehlo aj rokovanie so zástupcami mimovládnych organizácii, vyjadrili svoj názor, ale aktuálne znenie zákona nestiahneme a ďalej budeme rokovať s koaličnými partnermi,“ dodal poslanec Adam Lučanský (poslanecký klub SNS).

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás