TV VVVIDEO: Žilinka v parlamente upratal Remišovú a dôrazne sa...

VIDEO: Žilinka v parlamente upratal Remišovú a dôrazne sa ohradil voči jej útokom na generálnu prokuratúru. Taký náklad ešte nedostala asi ani od Fica: „Nerobte zo mňa voodoo bábku a nešírte svinstvá!“

-

spot_img

VIDEO: Žilinka v parlamente upratal Remišovú a dôrazne sa ohradil voči jej útokom na generálnu prokuratúru. Taký náklad ešte nedostala asi ani od Fica: „Nerobte zo mňa voodoo bábku a nešírte svinstvá!“

Maroš Žilinka sa počas rozpravy v NR SR na Hodine otázok ostro ohradil voči poslankyni Veronike Remišovej a jej výrokom na adresu Generálnej prokuratúry SR.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v parlamente ostro ohradil voči poslankyni Veronike Remišovej (hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ) a jej výrokom na adresu generálnej prokuratúry. Označil ich ako „svinstvo“, ktoré o ňom šíri.

“V ostatnom období ste pani poslankyňa prezentovali sériu neodborných a nekompetentných vyhlásení, voči ktorým sa musím veľmi zásadne ohradiť,” predniesol na úvod Žilinka a tým reagoval na Remišovej slová, ktorá podľa jeho slov šírila informácie o tom, ako generálny prokurátor postupoval voči ktorémukoľvek prokurátorovi Slovenskej republiky z pomsty. Poslankyňa to vraj mala šíriť verejne a opakovane.

„Ja si od vás vyprosujem, aby ste vo verejnosti šírili, že som ja alebo voči ktorémukoľvek prokurátorovi postupoval z pomsty,“ povedal Žilinka. „Neviem na základe čoho ste takéto svinstvo šírili,” poznamenal.

Žilinka takisto vyhlásil, že nie je „boxovací pytel“, do ktorého si ktokoľvek udrie len preto, že s ním a s postupmi generálnej prokuratúry nesúhlasí. „Nerobte zo mňa voodoo bábku,“ povedal.

Žilinka sa ohradil voči tomu, že by „upratal najlepších prokurátorov“. Dodal, že vždy postupoval v súlade so zákonom.

Remišovej vyjadrenia považuje za politický útok na generálneho prokurátora. Remišová v reakcii na Žilinkove vystúpenie povedala, že je v parlamente, kde má odpovedať na otázky poslancov a nie hlásiť svoje názory.

“Ja vás ubezpečujem, že vždy som konal a postupoval v súlade so zákonom a na základe najlepšieho svedomia a vedomia. Ak toto spôsobuje niekomu vrásky na čele, tak si prosím toto neventilujte verejne,” zdôraznil.

Viac vo videu:


Zdroj: hlavnydennik.sk / dennikn.sk / InfoVojna

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás