DomácePremiér R. Fico: Slovensko nepríde o miliardy z EÚ,...

Premiér R. Fico: Slovensko nepríde o miliardy z EÚ, sú to lži, hovorí Fico po stretnutí s Jourovou

-

spot_img

Premiér R. Fico: Slovensko nepríde o miliardy z EÚ, sú to lži, hovorí Fico po stretnutí s Jourovou

BRATISLAVA 26. apríla (SITA) – Slovensko podľa premiéra Roberta Fica nepríde o miliardy eur z Európskej únie. Označil to za bohapusté lži a vyzval opozíciu, aby takéto reči prestala šíriť. Premiér sa vo štvrtok stretol s eurokomisárkou Věrou Jourovou, stretnutie označil za „veľmi dobré“. „Momentálne prebieha veľmi náročná komunikácia s Európskou komisiou o Pláne obnovy a predovšetkým určitých míľnikoch, ktoré sa týkajú ochrany finančných záujmov EÚ. Mali sme veľmi vážny rozhovor na tému, ako má vyzerať komunikácia medzi Európskou komisiou a Vládou SR v tejto vážnej téme,“ povedal Fico.

Eurokomisárku požiadal o racionálny a technický dialóg, nie politický. „Som rád, že aj pani eurokomisárka si uvedomuje, že v tomto musí ísť politika nabok,“ dodal. Slovensko podľa neho ešte čaká obdobie „technických konzultácií“. „Sme vo veľmi detailných parametroch, kde sa Komisia zaujíma o konkrétne zabezpečenie fungovania prokuratúry,“ povedal. Mnohé detaily sa podľa neho skôr týkajú Generálnej prokuratúry SR, preto oceňuje, že Jourová sa má dnes stretnúť s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Vláda môže podľa premiéra pomôcť generálnej prokuratúre tým, že jej dá peniaze na vytvorenie nových miest a technické zabezpečenie.

Pripomenul, že koalícia schválila v rámci novely Trestného zákona zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a jediné otázky, ktoré sú ešte otvorené, sa týkajú trestných sadzieb a premlčacích lehôt, o ktorých ešte bude rozhodovať Ústavný súd SR. „Pani eurokomisárke som povedal, že nás veľmi bolelo, ako nás Európska komisia v rokoch 2020 až 2023 opustila, keď sa tu krágľovali ľudia,“ dodal Fico.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás