DomáceKajúcnika a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu zadržali v...

Kajúcnika a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu zadržali v Kongu pre podozrenie zo špionáže

-

spot_img

Kajúcnika a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu zadržali v Kongu pre podozrenie zo špionáže

BRATISLAVA 18. apríla (SITA) – Kajúcnika a bývalého námestníka Slovenskej informačnej služby Borisa Beňu zadržali pre podozrenie zo špionáže. Ako informoval portál televízie Joj noviny.sk, zatkli ho v africkej Konžskej demokratickej republike tamojšie úrady. Ako portál pripomenul, Beňa bol jedným z kľúčových svedkov vo veľkých kauzách a vypovedal naríklad aj proti bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Beňa je právoplatne odsúdený za prijímanie úplatkov a súd mu vymeral päťročnú podmienku. Advokát Beňu Peter Kubina pre televíziu Joj potvrdil, že ho zadržali. Ako uviedol, v Afrike pracoval legálne a boli o tom informované aj slovenské úrady vrátanie mediačného úradníka. Beňa sa mal podľa jeho slov vrátiť na Slovensko v najbližších dňoch a dodal, že aktuálne nie je stíhaný v žiadnej trestnej veci.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa na dnešnej tlačovej besede vyjadril, že sa o tejto situácii dozvedel zo SIS. Ako spresnil, majú informáciu, že bol zadržaný pre podozrenie špionáže, no zatiaľ to bližšie neriešil. O ďalšom postupe sa poradí s vedením polície. „Tu sa iba ukazuje, že všetci tí kajúcnici, na ktorých bolo postavené naháňanie predstaviteľov vtedajšej opozície, či už je to Makó, ktorému boli vznesené ďalšie podozrenia zo spáchania trestných činov, alebo Beňa, ďalší dvorný kajúcnik, asi neboli takí svätí, ako sa ukazovalo,“ vyhlásil Šutaj Eštok a dodal, že Beňa sa podľa neho po zvolení novej vlády išiel do Afriky ukryť, aby ho nenašli a neprešetrovali jeho krivé výpovede.

Poslanec parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD) uviedol, že vzhľadom na skutočnosť, že bol Beňa námestníkom SIS, sa natíska otázka, čo tam robil a čo tam riešil. To bude podľa neho legitímna otázka pre výbor NR SR na kontrolu činnosti SIS, za predpokladu, že poslanci alebo predsedníčka výboru Mária Kolíková (SaS) bude tento výbor iniciovať.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás