NázoryTaraba: Rok 2023 bol rokom zázraku. Porazili sme veľkú...

Taraba: Rok 2023 bol rokom zázraku. Porazili sme veľkú presilu, médiá, neziskovky…

-

Taraba: Rok 2023 bol rokom zázraku. Porazili sme veľkú presilu, médiá, neziskovky…

Sľubuje, že nesklamú. Ako mnohí iní, aj Tomáš Taraba na konci roka bilancuje. „Každý deň si musíme vo vláde uvedomovať aký jedinečný a až málo pravdepodobný mandát nám dali ľudia,“ píše nový minister.

Sľubuje, že nesklamú

„Rok 2023 bol rokom zázraku. Porazili sme veľkú presilu. Médiá, neziskovky a zahraničie snívali, že voľby zlomia iným smerom,“ začal svoj príspevok na sociálnej sieti minister životného prostredia.

„Každý deň si musíme vo vláde uvedomovať aký jedinečný a až málo pravdepodobný mandát nám dali ľudia. Žiadne pričlenenie Slovenska k Rusku, ako plytko strašili pred voľbami, sa neudialo. To čo sa koná je, že Slovensko sa opäť začína stavať na vlastné nohy,“ verí Taraba, ktorý sa dostal do vlády cez stranu SNS.

Taraba je presvedčený, že Slovensko je dnes už na dobrej ceste. „Rozvrátené verejné financie a chaos v každom aspekte verejného života, sú síce hrozbou, ale zároveň aj príležitosťou, aby sme sa urýchlene pustili do zmien, ktoré zo Slovenska urobia dobre spravovaný štát, opäť naštartujú investície a prinesú hospodársky rast, ktorý je najlepším konsolidačným a sociálnym balíčkom. Hospodársky rast zvyšuje príjmy a rastú udržateľné zdroje aj pre sociálnu politiku,“ myslí si bývalý poslanec, dnes minister.

Tri roky boli proti nám používané nezákonné praktiky

Taraba spomína aj na to zlé, čo sa dialo. „Už ako opozícia sme sa zomkli a vznikla medzi viacerými z nás pevná dôvera. Tri roky boli proti nám používané nezákonné praktiky, zneužívaná polícia ľuďmi, ktorí sa dnes otvorene hlásia k Progresívnemu Slovensku, či otvorene hovoria, že vlastne chcú zrazu byť prezidenti a politici. Paródia spravodlivosti. Nezabudnem ako mne dokonca bránili ako poslancovi chodiť do parlamentu lebo som odmietal ukázať nejaký modrý papierik,“ spomína minister.

Napriek tomu však, sa nechcú členovia novej vlády mstiť: „Nepôjdeme cestou žiadneho revanšu, ale rovnako otvorene hovoríme, že spravodlivosť dobehne všetkých po jednom, ktorí mali pocit, že stoja nad zákonom a oni sú zákon.“

A akú má Taraba víziu? „Slovensko v roku 2024 vykročí dobrým smerom. Za seba si uvedomujem, aký vzácny je každý deň v úrade na presadenie potrebných zmien. V tomto plnom odhodlaní sa teším do Nového roku, som rád, že som obklopený skvelými manažérmi a odborníkmi, ktorí prijali moju ponuku pracovať pre ľudí,“ napísal.

Eurovoľby, prezidentské voľby…

Podľa ministra životného prostredia, je veľmi dôležité zabojovať ešte v prezidentských voľbách aj voľbách do europarlamentu. „V roku 2024 stoja pred nami prezidentské voľby a eurovoľby. Je potrebné, aby progresívni liberáli, ktorí majú v zuboch kresťanskú identitu národov, ktorí povýšili zelenú ideológiu nad zdravý rozum a vedu, len aby mohli ničiť konkurencieschopnosť Európy, boli výrazne oslabení,“ myslí si.

„Spolupracujúce národné štáty v európskom projekte sú správna vec, ale nie diktát od reality odtrhnutých bruselských úradníkov, ktorých nikto nevolil a majú pocit, že ich máme počúvať a oni nás budú riadiť. Oni nám napríklad povedia, že ak ženu nebudeme považovať za muža, dostaneme trest, že nerešpektujeme ľudské práva. Národné sily v Európe silnejú a aj tento marazmus, ktorý teraz na kontinente zažívame, je cestou k ich posilneniu.

Zdroj: www.ereport.sk

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás