NázoryeREPORT: Gyimesi: Brusel nás podviedol! Naďa, Hegera a Káčera...

eREPORT: Gyimesi: Brusel nás podviedol! Naďa, Hegera a Káčera nazval kvázi-politikmi a lúzrami

-

spot_img

eREPORT: Gyimesi: Brusel nás podviedol! Naďa, Hegera a Káčera nazval kvázi-politikmi a lúzrami

György Gyimesi napísal ostrý príspevok na sociálnu sieť. Témou je podvod, ktorý na našom národe spoločne spáchali politici bývalej koalície a naši partneri v Bruseli. Za zbrane, ktoré sme poslali na Ukrajinu, sme mali dostať finančnú podporu. Z nej však medzitým akosi ubudlo.

György Gyimesi napísal ostrý príspevok

Ukrajine sme dali všetku našu vojenskú techniku a Brusel nás podviedol! Nazval svoj príspevok na sociálnej sieti konzervatívny politik Gyimesi.

„Pamätáte si, keď sa Naď, Heger a Káčer pred mikrofónmi takmer sácali, ktorý z nich oznámi, že ideme Ukrajine darovať zbrane a čia zásluha to je?“ spomína bývalý poslanec.

„Odovzdali prakticky všetko, čo nám mohlo slúžiť na obranné účely. Prezidentka Čaputová ich uistila, aká je na nich hrdá. Oni sa spokojne usmievali, ako boxer s komplexom menejcennosti, ktorý si nechá vybiť zuby od slabšieho, len aby ho prijali do klubu,“ pokračuje Gyimesi.

„Skutočné pohladenie však prišlo z Bruselu. V jednom kuse prijímali týchto kvázipolitikov, pretože boli zvedaví na lúzrov, ktorí síce nič nemali, ešte menej im ostalo a aj to darovali Ukrajine. Za toto šaškovanie im však bola sľúbená odmena: Slovensko za tento samovražedný krok dostane peniaze!“ pripomína politik.

Básledne už prechádza k dnešnej realite. Upozorňuje, že dnes vieme, že nedostaneme až toľko, koľko im nasľubovali. „Dostaneme o 8,5 % menej, čiže 215 miliónov eur, čo je takmer mínus 20 miliónov eur. Dôvodom je, že rovnaké množstvo peňazí sa musí rozdeliť medzi viacero krajín. Ako toto môže byť spravodlivé? Na základe toho môžeme aj my povedať, že pošleme do spoločného rozpočtu menej, pretože nám narástli výdavky? Povedzme na prorodinnú politiku?“ pýta sa bývalý poslanec.

„Ozaj! Počuli ste dnes Hegera, Naďa, nebodaj Čaputovú protestovať, že takto sme sa predsa nedohodli? Že EÚ nás oklamala? Nie, nepočuli!“ uzavrel svoj príspevok na sociálnej sieti.

Zdroj: https://ereport.sk/gyorgy-gyimesi-napisal-ostry-prispevok/

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás