fbpx
TV VVSpoločné vyhlásenie predsedu vlády R. Fica a podpredsedu vlády...

Spoločné vyhlásenie predsedu vlády R. Fica a podpredsedu vlády T. Tarabu

-

Spoločné vyhlásenie predsedu vlády R. Fica a podpredsedu vlády T. Tarabu

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) – Tím ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS) je schopný reagovať a pripraviť odpovede na to, čo envirorezort najviac trápi. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po návšteve Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, kde do funkcie uviedol nového šéfa rezortu Tarabu. Ako premiér informoval, na stretnutí si prešli návrh programového vyhlásenia vlády v časti, ktorú navrhol evirorezort. Fico tiež vyzdvihol záujem o spoluprácu medzi rezortom životného prostredia a pôdohodohospodarstva aj napriek tomu, že zastávajú rozdielne názory. Počas stretnutia diskutovali aj o najakútnejších veciach, na ktoré bude musieť ministerstvo okamžite reagovať.

Fico spomenul napríklad otázku pokračovania pri zabezpečení výroby elektrickej energie, pokiaľ ide o vodnú elektráreň Gabčíkovo. Ako Taraba doplnil, je dôležité, aby neprestala výroba elektrickej energie z najčistejšieho zdroja, ktorou je práve hydroelektráreň v Gabčíkove. V tomto zmysle Taraba zdôraznil problém, ktorý sa zanedbal. „Osem turbín. ktoré tam sú, a ktorých maximálna životnosť bola projektovaná na 75-tisíc motohodín, dnes majú rozmedzie 95-tisíc ať 130-tisíc motohodín. Tie turbíny sú viac ako desať rokov po životnosti, a keby sme ich kúpili zajtra, tak musíme rátať minimálne päť rokov, aby sme to vedeli celé dať do poriadku,“ informoval Taraba. Fico ďalej vyzdvihol, že MŽP SR promptne reagovalo na potreby 28 obcí, ktoré boli postihnuté zemetrasením na východe Slovenska. „Predchádzajúca vláda sa na týchto ľudí doslova a do písmena vykašľala,“ uviedol Fico.

„Pred nami je veľká otázka komunálneho odpadu. Polovica Slovenska je pripravená, druhá polovica nie je pripravená na mechanicko-biologickú úpravu komunálneho odpadu,“ vyhlásil Taraba s tým, že musia prijať rozhodnutie, ktoré na určitý čas pomôže fungovať obom stranám. „Plne sa hlásime ku všetkým míľnikom Plánu obnovu. Poplašné správy, ktoré idú najmä z mimovládneho sektora, ako každé naše rozhodnutie ohrozuje stovky miliónov eur, sú nezmysly,“ uviedol minister životného prostredia a doplnil, že budú úzko komunikovať pri všetkých zmenách s Európskou komisiou a s ľuďmi, ktorí majú na starosti Plán obnovy. „Chceme, aby ochrana životného prostredia bola braná ako integrálna súčasť našej spoločnosti, ekonomiky a poľnohospodárstva,“ uzavrel Taraba.

Video na Youtube:

Zdroj: MŽP SR, eReport

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

 1. Neviem koľko hodín bežia tie motory denne. Tak beriem, že nonstop. Takže tie motory nadsluhuju 2,5 – 6 rokov. Nechcem rýpať, ale kto vládol pred štyrmi rokmi keď sa už mali vymeniť? Ak výmena trvá roky, tak toto je chyba vlád Smeru.
  Samozrejme aj posledné tri vlády mali konať, obzvlášť keď už išli po životnosti. Ale Taraba defakto dokázal, že vlády Smeru zanedbali veci na ktorých sa mediálne priživovali.
  Aj keby pracovali len dvanásť hodín denne, tak výmena mala byť naplánovaná a realizovaná pred koncom poslednej vlády Smeru.

  • technicky:
   nerozumies tomu.
   niesu to motory.
   mozu aj nadsluhovat. ale nemali by vela nadsluhovat

   politicky:
   budaj kradol peniaze a presuval ich z opravy turbin na pozorovanie korytnacky, islo o podnik Vodohospodarska Vystacba, karloveska cesta 4, v karlovke.

   • Rozumieš tomu viac. Tak povedz kedy mal začať proces výmeny súčiastok aby nebola ohrozená prevádzka.
    Aj auto môže ísť bez výmeny oleja nad rámec, ale keď sa to nakoniec zadre, tak oprava bude stáť oveľa viac ako včasná výmena. Taraba hodil čísla, ja som ich dal do kalkulačky a vyšlo mi, že vinníkom je Budaj aj minister v pelegriniho aj Ficovej vláde.
    Daj konkrétne technické údaje, odborník.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás