DomácePRIESKUM Smer ide za jednoznačným víťazstvom: Od súperov sa...

PRIESKUM Smer ide za jednoznačným víťazstvom: Od súperov sa výrazne odpútava!

-

PRIESKUM Smer ide za jednoznačným víťazstvom: Od súperov sa výrazne odpútava!

AKTUALIZOVANÉ Smer ide za jednoznačným víťazstvom! Strana Roberta Fica enormne rastie a v prieskumoch voličských preferencií dominuje. Ukazuje to i prvý augustový prieskum agentúry NMS pre denník SME. Parlamentné voľby by vyhrala opozičná strana Smer-SD s 23,3%.

Smer ide za jednoznačným víťazstvom

Pred druhým hnutím Progresívne Slovensko má výrazný náskok. Liberálnemu politickému subjektu by odovzdalo svoj hlas 17 percent opýtaných.

Nasleduje strana Hlas-SD s 11,5%. Do parlamentu by sa dostalo celkovo sedem strán. Po strane Petra Pellegriniho nasleduje hnutie Republika, ktoré výrazne stratilo. Podporuje jej vyjadrilo 7,5 percent opýtaných. Čo je oproti júlovému výsledku pokles o 3 percentá.

Sulík, Matovič a Heger mimo parlamentu

Nasleduje koalícia OĽANO a priatelia so ziskom 6,3. Výrazne rastie na popularite strana SNS (6%). Miesto v Národnej rade by mali Sme rodina (5,6) a KDH (5%).

Na pozíciu mimoparlamentnej opozície by museli zvykať bývalí ministri respektíve premiér Richard Sulík a Eduard Heger. Strana SaS by získala 4,5 percenta hlasov a Demokrati 2,6%.

Autor: Lukaš Krupa

Zdroj: ereport.sk, SME

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás