DomáceMatovičovú s.r.o. opúšťajú viacerí sa potápajúci

Matovičovú s.r.o. opúšťajú viacerí sa potápajúci

-

Matovičovú s.r.o. opúšťajú viacerí sa potápajúci

Matovičovo hnutie opúšťajú viacerí členovia a exposlanci „pre nelogické a mätúce kroky vedenia“

BRATISLAVA 13. februára (SITA) – Hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) opúšťajú viacerí členovia a bývalí poslanci Národnej rady SR. Odchádza bývalá jednotka kandidátky OĽaNO v predošlých parlamentných voľbách v roku 2020 Mária Šofranko, bývalý poslanec a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský, exposlanci Peter Liba, Vojtech Tóth, bývalá generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva financií SR Veronika Gmiterko a bývalý poslanec a exriaditeľ Slovenského pozemkového fondu Ján Marosz. Odchádzajú tiež ďalší bývalí poslanci a členovia, ktorí nechcú byť menovaní. Ako uviedli vo svojom spoločnom stanovisku, ukončiť členstvo a spoluprácu s hnutím pod vedením Igora Matoviča sa rozhodli po viacerých neúspešných pokusoch o zmenu fungovania v rámci hnutia. „Dôvodom je chýbajúci kritický prístup a ochota férovo diskutovať aj o nepríjemných témach. Tými sú najmä nedotiahnutá kampaň, netransparentné skladanie kandidátky a nepriaznivý výsledok parlamentných volieb, politická izolácia hnutia a nepremyslené kroky vedenia, ako napríklad uponáhľaná zmena názvu hnutia,“ uviedli.

Členmi a poslancami hnutia sa podľa svojich slov stali preto, aby sa zasadili za rozvoj a zlepšovanie života na Slovensku, ako aj očistu verejného života. Za posledný rok sa však do politiky bývalého OĽaNO dostalo stále viac populizmu, konfliktnosti a politického obchodovania. Vedenie hnutia podľa nich nie je otvorené diskusii, a kritické pripomienky ignoruje alebo bagatelizuje. Z autentického protikorupčného hnutia sa tak stalo prostredie, kde prevládajú individuálne záujmy, v ktorom o všetkom rozhoduje pár spriaznených ľudí a nefunguje vnútorná kontrola, tvrdia odchádzajúci členovia. „Kandidatúra predsedu hnutia Igora Matoviča v prezidentských voľbách, hoci podľa vlastných slov nechce byť prezidentom a kandiduje len formálne, je len poslednou kvapkou v nelogických a mätúcich krokoch vedenia hnutia Slovensko. Tento prístup pokladáme za nepochopenie dôležitosti situácie,“ vyhlásili.

Odchádzajúci členovia hnutia ďalej uviedli, že ľudia s iným názorom nie sú pre nich nepriateľmi, spoluprácu a slušnú diskusiu považujú za veľmi dôležitú. „Nesúhlasíme so zneužívaním iných na dosiahnutie osobných cieľov a pokladaním členov len za čísla, ktoré možno ľahko vymeniť,“ dodali. Podčiarkli, že posledné rozhodnutia a kroky vedenia ich presvedčili, že hnutie Slovensko nemá záujem dávať priestor ľuďom s výsledkami a kritickým myslením. „Preto v ňom svoju budúcnosť nevidíme a rozhodli sme sa ísť vlastnou cestou. Dnešným dňom sme požiadali o ukončenie členstva v hnutí Slovensko,“ uviedli na záver.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás