fbpx
DomáceV prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka,...

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

-

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

        Bratislava 6. mája (TASR) – Slovenské vnútroštátne orgány zadržaním listu, ktorý poslal odsúdený Miroslav Maslák spoluväzňovi, porušili jeho práva. Skonštatoval to Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP), ktorý Maslákovi priznal 2600 eur z titulu nemajetkovej ujmy a 968 eur ako náhradu nákladov a výdavkov. Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR o tom informovalo na svojom webe.


        „Vnútroštátne orgány v tomto prípade neposkytli relevantné a dostatočné dôvody na zásah do práva sťažovateľa na rešpektovanie jeho korešpondencie,“ sprostredkovalo ministerstvo závery, ku ktorým dospel ESĽP. Rozsudok bol prijatý trojčlenným výborom ESĽP a dňom zverejnenia nadobudol právoplatnosť.

- reklama -


        Súd upozornil na to, že vnútroštátne orgány uviedli ako dôvod zadržania listu „hanlivý“ výrok. „Podľa ESĽP sa zdá, že problematická časť listu sa vzťahovala na väzenský personál a jeho správanie a použité vyjadrenie bolo skôr urážlivé než hanlivé, nebolo obzvlášť ostré a bolo časťou súkromného listu adresovaného inej súkromnej osobe,“ uviedli z ministerstva.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás