DomáceV prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka,...

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

-

spot_img

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

V prípade zadržania listu prišlo k porušeniu práv Masláka, skonštatoval ESĽP

        Bratislava 6. mája (TASR) – Slovenské vnútroštátne orgány zadržaním listu, ktorý poslal odsúdený Miroslav Maslák spoluväzňovi, porušili jeho práva. Skonštatoval to Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP), ktorý Maslákovi priznal 2600 eur z titulu nemajetkovej ujmy a 968 eur ako náhradu nákladov a výdavkov. Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR o tom informovalo na svojom webe.


        „Vnútroštátne orgány v tomto prípade neposkytli relevantné a dostatočné dôvody na zásah do práva sťažovateľa na rešpektovanie jeho korešpondencie,“ sprostredkovalo ministerstvo závery, ku ktorým dospel ESĽP. Rozsudok bol prijatý trojčlenným výborom ESĽP a dňom zverejnenia nadobudol právoplatnosť.


        Súd upozornil na to, že vnútroštátne orgány uviedli ako dôvod zadržania listu „hanlivý“ výrok. „Podľa ESĽP sa zdá, že problematická časť listu sa vzťahovala na väzenský personál a jeho správanie a použité vyjadrenie bolo skôr urážlivé než hanlivé, nebolo obzvlášť ostré a bolo časťou súkromného listu adresovaného inej súkromnej osobe,“ uviedli z ministerstva.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás