fbpx
DomáceUniverzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých...

Univerzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl

-

Univerzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl

Foto: TASR – Jakub Kotian

Bratislava 1. marca (TASR) – Vedenie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a Predsedníctvo Akademického senátu UK v Bratislave vyhlasuje, že univerzita vstupuje od 1. marca do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Politizácia sa prejavuje podľa nej najmä aktuálne prezentovanou novelou vysokoškolského zákona pripravenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zároveň aj „finančnou politikou ministerstva voči verejným vysokým školám, ktorú začalo uplatňovať od tohto kalendárneho roku a ktorej podstatou je ešte znížiť prísun financií aj tak dlhodobo podfinancovaným verejným vysokým školám“.

- reklama -

Tieto kroky podľa najväčšej a najstaršej univerzity na Slovensku vytvárajú na vysokých školách prostredie úplného podriadenia ministerstvu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Tak vám treba , len si to vyžerte do poslednej omrvinky , páni profesori , docenti . Celkom sa mi páči , že vás budú kádrovať plagiátori , kaderníci , drogový díler , veď aj vy ste boli za Slušné Slovensko , tak ho budete mať . Keď budete plakať , tak určite tá bábika z prezidentského paláca vás podporí .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás