DomáceŠtefan Harabin poprel, že by odporučil voliť Pellegriniho. Jureňu...

Štefan Harabin poprel, že by odporučil voliť Pellegriniho. Jureňu (šéfa volebného štábu) zbavil funkcie

-

spot_img

Štefan Harabin poprel, že by odporučil voliť Pellegriniho. Jureňu (šéfa volebného štábu) zbavil funkcie

HARABIN: Neúspešný prezidentský kandidát poprel, že by odporučil voliť Pellegriniho

BRATISLAVA 28. marca (SITA) – Neúspešný prezidentský kandidát Štafan Harabin poprel, že by svojim sympatizantom odporučil v druhom kole prezidentských volieb hlasovať za Petra Pelelgriniho. Ako uviedol v stanovisku, celá vec bola iniciatívou šéfa jeho volebného štábu Miroslava Jureňu.

„Milí priatelia, vyhlásenie, ktoré vydal pre agentúru SITA Jureňa ohľadne druhého kola prezidentských volieb, je iba jeho vyjadrením, napriek môjmu výslovnému zákazu dávať v tejto spojitosti akékoľvek vyjadrenia. Jureňa bol zbavený s okamžitou platnosťou funkcie vedúceho volebného štábu,“ vyjadril sa pre agentúru SITA Štefan Harabin.

Podľa stanoviska sprostredkovaného Jureňom pôjde Harabin voliť v druhom kole prezidentských volieb, pričom svoj hlas odovzdá Petrovi Pellegrinimu. Ten sa totiž podľa neho prihlásil k častiam programu, ktorý presadzoval v prvom kole.

Miroslav Jureňa pre agentúru SITA uviedol, že v dnešnej tlačovej správe volebného tímu Štefana Harabina len cituje vyjadrenie národného kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky z volebnej noci 23. marca 2024. „Osobne som ju konzultoval 26. marca dopoludnia so Štefanom Harabinom, ktorý nenamietal jej obsah. Odstránená bola veta: „Korčok je naša smrť“,“ napísal Jureňa s tým, že pri spoločnom rokovaní bola aj tretia osoba.

Štefan Harabin v nedeľu po zverejnení oficiálnych výsledkov prvého kola volieb prezidenta neprezradil meno kandidáta, ktorého by v druhom kole prezidentských volieb podporil. „Moji voliči sú inteligentní ľudia a vedia, čo je na prospech Slovenska. Vedia, čo je potrebné pre zachovanie existencie Slovenska, pre zachovanie suverenity, aby Slovensko nebolo vtiahnuté do vojny,“ uviedol vtedy Harabin s tým, že jeho voliči nechcú, aby Slovensko dodávalo zbrane na Ukrajinu, či cestou súkromných firiem, či cestou míňania zásob ozbrojených síl.

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

10 Komentáre

 1. Už by ten spomalený dedo mohol konečne prestať mútiť vodu.
  Keby mu to ešte reálne myslelo, vzdal by sa jeho (trápnej) kandidatúry hneď po tom, ako videl, aké má percentá u národa.
  Bolo by sa rozhodlo už v prvom kole, mohli sme ušetriť za druhé aj mať pokojné Veľkonočné sviatky.
  Ak to, nedajboh, nedopadne v prospech Slovenska, bude to len jeho vina, narcisa z „konsektu“!

 2. … ja žiadne odporúčania od dr. Hrabina, ktorého som volil a urobil by som to zas, pretože celá sfašizovaná euroruina potrebuje radikálny rez v podobe radikáľno-tichúčkého odstavenia kapitalistickej beštie a ziskom zmagorených asociálov od moci a korýt na dobu alespoň tisíc rokov, aby sa majetkári a pohlavári spamätali a neboli takí agresívno pažraví a bez štipky európskej empatie so sbesneným zrakom po nekonečnom mamonu aj za cenu vojnového štvania. Takže ešte raz, dr. Harabín volil dr. Harabina, ja tiež, ale keďže Harabin do 2 kola nepostúpil, ja už Harabina nepotrebujem k tomu, aby mi poradil koho ja mám voliť. Ja cítim ako vlk a počujem ako rys, že čiernookuliarnik ja natovský panghart, ktorý na pokyn sadne, lahne, zostane na mieste búdy grasaľkoviča aj 3 dni čakať, kým mu páníček zpoza plota nehodí skapatú myš dovlečenú z bielej chatrče z bajdenovho stronciového kufríka. Preto volím Pellého, pretože sa vie triafať (a dokázal to spojením s Ficom) do progres-pravičiarských gebúl ako brazilský pelé do šibenice.

 3. Národne cítiaci voliči aj bez pokynov a „buzoly“ vedia koho majú v 2. kole prezidentských volieb voliť a koho nevoliť. Voliť Petra Pelegríniho, pretože:
  • Zachová Slovenskej republike suverenitu štátu
  • Nevtiahne Slovensko do vojny
  • Bude dodržiavať ústavu, zákony a medzinárodné zmluvy
  • Bude presadzovať mierové riešenia konfliktu na Ukrajine a nikdy nepošle našich vojakov do vojny
  Nevoliť Ivana Korčoka, pretože svoj nedočkavý prezidentský team predstavil verejnosti hneď v prvý večer po vyhlásení výsledkov. V Rade Európy zatočí so Slovenskom hneď na prvom zasadnutí (Čl. 102 písm. a) Ústavy SR, prezidentský palác a zastupiteľské úrady obsadí svojimi ľuďmi, okrem iných aj tými, ktorí ho „suplujú“ na tribúnach. Budúce pracovné úlohy má už určite pripravené, pretože jeden z jeho najbližších Mikuláš Dzurinda sa stal členom Medzinárodnej pracovnej skupiny pre novú bezpečnostnú architektúru Európy, ktorej cieľom je ukončenie vojny za podmienok prijateľných pre Ukrajinu. Pracovná skupina pozostáva zo 14 členov. Spolupredsedajú jej bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen – inak poradca Zelenského a vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Členmi Komisie sú okrem Dzurindu aj Hillary Clintonová, Boris Johnson, Peter MacKay a ´další z mimovládneho sektora a politikov. Mikuláš Dzurinda chodí prednášať do mimovládnej organizácie National Endowment for Democracy (NED), ktorá je ako nadácia financovaná predovšetkým z ročného prídelu Kongresu USA. Po svojom založení NED prevzala niektoré bývalé aktivity CIA. Politické skupiny, aktivisti a niektoré vlády tvrdia, že NED je nástrojom zahraničnej politiky Spojených štátov, ktorý pomáha podporovať zmeny režimu. V roku 2018 prezident Trump navrhol znížiť financovanie NED a prerušiť jeho spojenie s demokratickým a republikánskym inštitútom. Dzurindova vláda bola asi javiac servilnou voči Západu, ktorej získať moc na Slovensku pomohol George Soros svojou antikampaňou proti Vladimírovi Mečiarovi. Odhliadnuc od káuz obidvoch vlád Mikuláša Dzurindu – osoby tak blízkej Korčokovi (skupinka, vláčiky, tretí mobilný operátor, utajení darcovia SDKÚ a Gorila), prípadná možnosť prezidentovania Ivana Korčoka bude za každú cenu (a na to majú a budú mať peňazí dosť) povaliť súčasnú vládu, obmedzenie práva veta, veď načo by Slovenskej republike bolo, zmena v rétorike k Ukrajine z mierovej, ktorú podporujú občania na vojnovú a zákulisné rokovania o Slovensku bez vedomia, súhlasu a vôle jeho občanov. Komu ide o Slovensko, má len jeden výber: PETER PELEGRÍNI.

 4. a takto sa nakoniec odkope kazdy tzv.narodny kandidat, či politik, všetci služia jednemu diablovi, Harabin, Uhrik , Kotleba…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás