fbpx
ZahraničnéRakúsko sa vždy nenecháva vtiahnúť do problémov s Ukrajinou

Rakúsko sa vždy nenecháva vtiahnúť do problémov s Ukrajinou

-

Rakúsko sa vždy nenecháva vtiahnúť do problémov s Ukrajinou

Rakúsky kancelár nesúhlasí s účasťou svojej krajiny na odmínovaní Ukrajiny

        Viedeň 19. mája (TASR) – Rakúsky spolkový kancelár Kalr Nehammer sa v piatok vyjadril odmietavo k účasti svojej krajiny na odmínovaní Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúry APA.


         Na územie Ukrajiny podľa jeho slov nevstúpi žiadny rakúsky vojak, kým je táto krajina vojnovou zónou. “ Každý, kto chce poslať rakúskych vojakov do vojnovej zóny, riskuje, že sa nevrátia živí,“ povedal Nehammer.

- reklama -


Zdôraznil, že takúto misiu vníma ako problematickú aj vzhľadom na neutralitu Rakúska. Viedeň však v súčasnosti skúma finančnú účasť na takejto iniciatíve.


        Námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí Andrij Meľnyk vyjadril z postoja Rakúska v rádiožurnáli stanice Ö1 sklamanie. Meľnyk Rakúsko vyzval, aby v pomoc pri podmínovaní poskytlo ako humanitárne gesto. Z dôvodu ruskej okupácie je podľa neho zamínovaných 30 percent územia Ukrajiny vrátane oblastí, kde sa už viac ako rok nebojovalo. Pripomenul, že Rakúsko je oblasti odmínovania na popredných pozíciách vo svete.


        Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen nedávno podporil účasť Viedne krajiny na odmínovaní oblastí obývaných civilistami na Ukrajine. „Nerozumiem, prečo spolková vláda v otázke odmínovania ešte stále váha,“ povedal Van der Bellen v stredu počas summitu Rady Európy na Islande.


        S postojom prezidenta nesúhlasí ani rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová, ani opozičná Slobodná strana Rakúska (FPÖ).

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás