fbpx
DomácePolitici reagovali na rozsudok v kauze vraždy novinára Kuciaka

Politici reagovali na rozsudok v kauze vraždy novinára Kuciaka

-

Politici reagovali na rozsudok v kauze vraždy novinára Kuciaka

        Bratislava 19. mája (TASR) – Na rozsudok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka reagovali viacerí politici.


        Líder OĽANO Igor Matovič verí, že Božie mlyny síce melú pomaly, ale spravodlivo a aj podnikateľ Marian K. si po odvolaní sa pozostalých nakoniec vypočuje spravodlivý rozsudok.


        Exministerka spravodlivosti a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) nerozumie, prečo Mariana K. súd oslobodil. Neporozumela rozsudku a jeho odôvodneniu. „Je úplnou nevyhnutnosťou, aby súd urobil maximum pre vysvetlenie dôvodov svojho rozhodnutia,“ uviedla. Myslí si, že súd mal dať aj novinárom priestor na otázky. Nepochybuje o tom, že sudcovia rozhodli v najlepšom vedomí a svedomí, treba však podľa nej urobiť viac pre uverenie, že súdy rozhodujú spravodlivo.

- reklama -


        Mimoparlamentný Hlas-SD rozsudok rešpektuje. „Jednou z troch zásadných priorít vlády Petra Pellegriniho bolo vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Dnešný rozsudok Špecializovaného trestného súdu vníma Hlas ako ďalší krok na ceste k spravodlivosti a rešpektuje ho,“ uviedla strana v stanovisku.


        Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka je z rozsudku sklamaný a nerozumie mu. „Ako politici aj občania musíme rozhodnutia súdov rešpektovať. Zároveň sa však obávam, že po takomto rozsudku bude hrozná trauma pokračovať, pre rodiny obetí aj pre Slovensko,“ povedal.


        Verdikt súdu nedáva zmysel ani nezaradenému poslancovi parlamentu pôsobiacemu v mimoparlamentnej strane Demokrati Jurajovi Šeligovi. „Onemel som, nedáva to zmysel, vysvetleniu logicky nerozumiem. Cítim pachuť sklamania,“ skonštatoval.


        Podnikateľa Mariana K. v piatok ŠTS oslobodil spod obžaloby v prípade objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Alena Zs. je vinná. Súd jej vymeral 25-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás