fbpx
DomáceNRSR: Do parlamentu sa vrátili viacerí bývalí členovia vlády,...

NRSR: Do parlamentu sa vrátili viacerí bývalí členovia vlády, odišli náhradníci

-

NRSR: Do parlamentu sa vrátili viacerí bývalí členovia vlády, odišli náhradníci

Bratislava 16. mája (TASR) – Do Národnej rady (NR) SR sa vrátili viacerí bývalí členovia dočasne poverenej vlády. Uplatnili si mandát poslanca, ktorý získali v parlamentných voľbách v roku 2020. Informáciu o uplatňovaní a zániku mandátu poslancov NR SR predložila v utorok predsedníčka mandátového a imunitného výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Z parlamentu preto odišli poslanci, ktorí boli náhradníkmi.

- reklama -

Najviac zmien nastalo pri poslancoch zvolených za OĽANO. Do NR SR sa vrátil expremiér Eduard Heger, tiež exministri Jaroslav Naď, Roman Mikulec, Ján Budaj, ako aj bývalý štátny tajomník rezortu zahraničných vecí Andrej Stančík. Parlament po ich príchode opustili Sebastián Kozarec, György Gyimesi, Vladimír Zajačik, Vojtech Tóth a Peter Cseh.

Do parlamentu sa vrátili aj exminister práce Milan Krajniak a bývalý vicepremiér Štefan Holý (obaja Sme rodina), odišli z neho preto Eva Hudecová a Jozef Hlinka. Aj šéfka Za ľudí a bývalá vicepremiérka Veronika Remišová prišla do NR SR, kde vymenila Miriam Šutekovú.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zároveň informoval, že návrhy zákonov, ktorých jedinými predkladateľmi boli poslanci Cseh, Gyimesi a Šuteková, sú bezpredmetné a už nie sú v programe.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás