fbpx
DomáceMatovič nevylučuje opätovné spustenie masového celoplošného testovania Slovákov

Matovič nevylučuje opätovné spustenie masového celoplošného testovania Slovákov

-

Matovič nevylučuje opätovné spustenie masového celoplošného testovania Slovákov

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) povedal, že jeho politický nominant na čele rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský nezvládol zabezpečenie očkovacej kampane a zvýšenie množstva počtu zaočkovaných.

Igor Matovič nevylúčil, že by sa na Slovensku mohol zopakovať projekt celoplošného testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktoré podľa neho v minulosti pomohlo zastaviť šírenie koronavírusu.

Rozhodnutie o prípadnom opätovnom uskutočnení celoplošného testovania bude hlavne v rukách ministerstva zdravotníctva. V diskusnej relácií TA3 V politike to uviedol minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) nezvládol podľa Matoviča zabezpečenie očkovacej kampane a s ňou spojeného zvýšenia množstva počtu zaočkovaných.

Preto vzhľadom na stúpajúce počty nových prípadov nákazy ochorením COVID-19 smeruje Slovensko do „krutej zimy“.

Matovič upozornil, že aj v prípade, ak by sa ľudia rozhodli hromadne očkovať, skôr ako na Vianoce už nestihnú byť plne zaočkovaní. Bývalý predseda vlády sa preto obáva, že práve v období sviatkov budú zdravotníci čeliť vysokému počtu hospitalizovaných pacientov.

Napriek nespokojnosti s aktuálnou mierou zaočkovanosti na Slovensku by podľa šéfa rezortu financií bolo nezodpovedné vymeniť Lengvarského počas tretej vlny pandémie na Slovensku.

Zdroj: konzervativnyweb.sk, InfoVojna

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

    • Mňa zaujal postoj toho Skurvisyna(minister financií) voči vyjadreniam o Lengvarskom a celoplošnému testovaniu.Nemal by sa k takýmto veciam vyjadrovať ten jeho klaun Hegger?Je normálne a morálne že premiér ktorý je absolútne neschopný funkcie politika dostane pozíciu ministra financií a aj tak riadi tento štát ten Skurvisyn?Prečo sa ho všetci boja okrem Fica….prečo mu prejde všetko a nikto nieje schopný zasiahnuť a odvolať ho z funkcie a najlepšie vyhostiť toho Skurvisyna niekam na opačnú stranu zemegule ????

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás