fbpx
DomáceČaputová vymenuje S. Vlčana za ministra pôdohospodárstva v utorok

Čaputová vymenuje S. Vlčana za ministra pôdohospodárstva v utorok

-

Čaputová vymenuje S. Vlčana za ministra pôdohospodárstva v utorok

Bratislava 7. júna (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v vymenuje Samuela Vlčana do funkcie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v utorok (8. 6.). Demisiu doterajšieho šéfa rezortu Jána Mičovského (OĽANO) sa rozhodla prijať. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Keďže Ján Mičovský svoju demisiu už doručil do Kancelárie prezidenta SR a Ústava SR nepozná úkon jej späťvzatia, prezidentka sa rozhodla demisiu ministra prijať,“ vysvetlil hovorca. Vlčana vymenuje do funkcie na základe návrhu premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Mičovský podal demisiu pred týždňom po podozreniach z korupcie u svojej nominantky. V pondelok však oznámil, že demisiu sťahuje. Odôvodnil to množstvom podporných vyhlásení na svoju adresu a tým, že nechce utekať z boja. Premiér následne informoval, že sa s prezidentkou dohodli na menovaní Vlčana.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás