DomáceUž zajtra: Slovenská a ukrajinská vláda budú rokovať o...

Už zajtra: Slovenská a ukrajinská vláda budú rokovať o spolupráci, odmínovaní územia a obnove Ukrajiny

-

spot_img

Už zajtra: Slovenská a ukrajinská vláda budú rokovať o spolupráci, odmínovaní územia a obnove Ukrajiny

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) – Slovenská vláda bude vo štvrtok 11. apríla v Michalovciach rokovať s členmi ukrajinskej vlády. Témou budú projekty cezhraničnej spolupráce, dopravné prepojenia a tiež spolupráca v oblasti energetiky. Ministri budú hovoriť aj o obrannom priemysle, spolupráci pri odmínovaní Ukrajiny a o logistickej podpore. Veľkou témou bude aj obnova Ukrajiny. Ministri budú rokovať aj o poľnohospodárstve a školstve. Po rokovaní prijmú spoločné vyhlásenie slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s ukrajinským predsedom vlády Denysom Šmyhaľom.

Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

MV SR: Bezpečnostné zložky dohliadnu na spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) –Na bezpečnosť a ochranu verejného poriadku počas štvrtkového zasadnutia vlád Slovenskej republiky a Ukrajiny v Michalovciach bude dohliadať dostatočné množstvo policajtov a bezpečnostných zložiek. Ako ďalej informovalo Ministerstvo vnútra SR, rozsah, formy bezpečnostných opatrení a spôsob poskytovania ochrany nie je možné z takticko-bezpečnostných dôvodov uviesť, nakoľko tieto podliehajú pod utajované skutočnosti.

„Môžeme však ubezpečiť verejnosť, že ministerstvo vnútra a jemu príslušné bezpečnostné zložky budú v pohotovosti a dohliadať na pokojný priebeh celého rokovania i bezpečnosť občanov,“ uviedol rezort vnútra s tým, že Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach vyčlenilo dostatočný počet policajtov, ktorí budú dohliadať na pokojný a nerušený priebeh a ochranu verejného poriadku počas celej doby spoločného stretnutia predstaviteľov oboch zúčastnených vlád. „Pripravení sú policajti rôznych útvarov v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v súčinnosti s kolegami z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance, ich počty však z taktického hľadiska špecifikovať nebudeme,“ zdôraznilo ministerstvo.

V záujme zaistenia bezpečnosti na najvyššej úrovni, psovodi so služobnými psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín spolu s policajtmi z košického pohotovostného policajného útvaru podľa ministerstva vykonajú pyrotechnické prehliadky. „Vyčlenení policajti tak budú dohliadať na bezpečnosť nielen vládnych delegácií, ale zvýšený počet policajtov môžete stretnúť aj na cestách, ktorými sa vládne autokolóny budú presúvať, aby tak zabezpečili ich plynulý prejazd,“ uviedol rezort s tým, že z tohto dôvodu žiadajú širokú verejnosť o ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru. „O prípadných obmedzeniach v súvislosti s výjazdovým rokovaním vlády v Michalovciach informuje občanov Mestský úrad mesta Michalovce,“ dodalo ministerstvo vnútra.

Slovenská vláda bude vo štvrtok 11. apríla v Michalovciach rokovať s členmi ukrajinskej vlády. Témou budú projekty cezhraničnej spolupráce, dopravné prepojenia a tiež spolupráca v oblasti energetiky. Ministri budú hovoriť aj o obrannom priemysle, spolupráci pri odmínovaní Ukrajiny a o logistickej podpore. Veľkou témou bude aj obnova Ukrajiny.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. Pekný článok. 1/5 o témach a 4/5 o tom ako bude zabezpečené rokovanie.

    Ale k téme, čo myslíte, koľko civilných zamestnancov pošleme na Ukrajinu aby ich vyškolili?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás