ZahraničnéUSA: Navaľného smrť pravdepodobne nenariadil Putin, tvrdia americké tajné...

USA: Navaľného smrť pravdepodobne nenariadil Putin, tvrdia americké tajné služby

-

spot_img

USA: Navaľného smrť pravdepodobne nenariadil Putin, tvrdia americké tajné služby

WASHINGTON 29. apríla (SITA/AP) – Predstavitelia amerických tajných služieb zistili, že ruský prezident Vladimir Putin vo februári pravdepodobne nenariadil smrť väzneného vodcu tamojšej opozície Alexeja Navaľného. Uviedli to predstavitelia oboznámení so správami amerických spravodajských služieb.

Zatiaľ čo americkí predstavitelia sa domnievajú, že za smrť Navaľného, ktorý počas svojho uväznenia znášal brutálne podmienky, je v konečnom dôsledku zodpovedný Putin, spravodajská komunita zistila, že nezohral žiadnu úlohu pri načasovaní Navaľného smrti, ktorá prišla krátko pred znovuzvolením Putina v ruských prezidentských voľbách.

Tesne po Navaľného smrti americký prezident Joe Biden povedal, že v konečnom dôsledku je za ňu zodpovedný Putin, ale neobvinil šéfa Kremľa, že to priamo nariadil. V tom čase Biden povedal, že USA presne nevedeli, čo sa stalo Navaľnému, ale že „nie je pochýb“, že jeho smrť „bola dôsledkom niečoho, čo spôsobili Putin a jeho zločinci“.

Navaľnyj, ktorý bojoval proti korupcii úradov v Rusku a organizoval masívne protikremeľské protesty ako najhorlivejší nepriateľ Putina, zomrel 16. februára v arktickej trestaneckej kolónii, kde si odpykával 19-ročný trest. Ruské úrady uviedli iba to, že zomrel prirodzenou smrťou.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás