DomáceLipšic je na GP síce len krátko, no už...

Lipšic je na GP síce len krátko, no už sa mal dopustiť protiprávneho konania

-

spot_img

Lipšic je na GP síce len krátko, no už sa mal dopustiť protiprávneho konania

PROKURATÚRA: Lipšic sa mal na generálnej prokuratúre dopustiť protiprávneho konania

BRATISLAVA 30. apríla (SITA) – Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Daniel Lipšic sa mal dopustiť protiprávneho konania. Ako vyplýva zo záznamu z pohovoru, ktorý má agentúra SITA k dispozícii, Daniel Lipšic mal bez súhlasu riaditeľky odboru legislatívy, stratégie a ústavného práva počas služobného času svojvoľne opustiť svoje pracovisko a poskytnúť rádiu rozhovor. V rozhovore mal verejnosť oboznámiť so svojimi subjektívnymi názormi na situáciu na prokuratúre po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Relácia bola vysielaná naživo a trvala 37 minút 46 sekúnd. Skutočnosť, že Daniel Lipšic informoval o poskytnutí tohto rozhovoru hovorkyňu Generálnej prokuratúry SR v ten istý deň po skončení relácie neospravedlňuje jeho protiprávne konanie. Daniel Lipšic týmto svojím konaním porušil základnú povinnosť prokurátora využívať služobný čas v plnom rozsahu na výkon svojej funkcie,“ uvádza sa v zázname z pohovoru.

Nateraz bude Daniel Lipšic riešený len pohovorom. „Vybavenie nedostatkov prokurátora Daniela Lipšica pri plnení služobných povinnosti pohovorom považujem v súčasnosti za postačujúce. Po zániku výkonu funkcie špeciálneho prokurátora si zrejme ešte riadne neosvojil základné povinnosti prokurátora ustanovené zákonom,“ konštatuje sa v zázname z pohovoru.

Prokurátor Daniel Lipšic tvrdí, že rozhovor v rádiu Expres absolvoval počas obedňajšej prestávky, počas ktorej nie sú na pracovisku prítomní ani iní prokurátori generálnej prokurátori, a to štandardne aj v rozsahu prevyšujúcom pol hodinu. „Tento pohovor je preto motivovaný výlučne nesúhlasom s mojimi názormi prezentovanými v rozhovore pre rádio Expres,” uviedol na sociálnej sieti Lipšic, s tým, že normalizácia pokračuje. Lipšic rovnako považuje za zaražajúce, že z hľadiska objektívneho testu nestrannosti bola pri pohovore prítomná blízka rodinná príslušníčka vrcholného politika, ktorý ho opakovane verejne označuje za “zločinca”, “zviera”, či gestapáka”.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

3 Komentáre

  1. Obedňajšiu prestávku by mal využiť na obed, nie na kadečo iné a ešte aj bez oznámenia. Keby sa bol spýtal a dovolili mu to, tak by bol čistý. Takto musí vymýšľať kadejaké vyhovorky a možno aj klamstvá.

    • Je smutné že nadriadená plní príkaz svojho nadriadeneho a nechcú prijať pravdu Lipšic je fundovaný a nebojacný držím mu palce.

      • nedaj boze, ked budeme mat vsetkych takto fundovanych, mozeme to zabalit.Vsak takyto nas sem dostali, kde sme v srac.ach.Druheho by za to on sam vyhodil, zmetek.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás