DomácePRIESKUM: Smer vedie vo volebných preferenciách

PRIESKUM: Smer vedie vo volebných preferenciách

-

spot_img

PRIESKUM: Smer vedie vo volebných preferenciách

BRATISLAVA 30. apríla (SITA) – Keby sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, zvíťazila by strana Smer-SD s podporou 21,2 percenta hlasov voličov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko, ktoré by získalo 20,1 percenta hlasov. Tretie miesto by obsadila strana Hlas-SD, ktorú by volilo 16,5 percenta ľudí. Vyplynulo to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj24. Agentúra vykonávala prieskum od 9. do 16. apríla na vzorke 1 000 respondentov.

Do parlamentu by sa tiež dostalo Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré by volilo 7,9 percenta účastníkov prieskumu, strana Sloboda a Solidarita s podporou 6,5 percenta a tesne by sa do Národnej rady SR dostala aj Slovenská národná strana, ktorej by svoj hlas odovzdalo 5,1 percenta opýtaných. Koalícia hnutie Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí by získali 5,2 percenta, čo by im ako koalícii na vstup do parlamentu nestačilo. Do Národnej rady SR by sa nedostali ani zástupcovia voličov Maďarskej aliancie (4,9 %), Republiky (4,9 %), Demokratov (3,3 %) ani hnutia Sme rodina (2,3 %).

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás