TV VVTERAZ TAKTO: “Ján Mazák by nemal chrániť kamaráta Klimenta,”...

TERAZ TAKTO: “Ján Mazák by nemal chrániť kamaráta Klimenta,” hovorí advokát Marek Para

-

spot_img

TERAZ TAKTO: “Ján Mazák by nemal chrániť kamaráta Klimenta,” hovorí advokát Marek Para

Odkaz Roberta Fica sudcovi Jurajovi Klimentovi bude riešiť aj súdna rada. Tej pristáli na stole aj dôkazy o tom že jej predseda Ján Mazák špicľoval sudcov.

“Nechcel som tomu veriť, musel som si to prečítať dvakrát,” komentuje advokát zistenia, že predseda súdnej rady Ján Mazák “špicľoval” sudcov a zisťoval si informácie o ich súkromí. Súdna rada veľmi správne povedala, že sa tu musí urobiť stopka, lebo je to za hranicou. Čo príde ďalšie? Budeme donášať? Budeme sa nahrávať?” pýta sa advokát a poradca premiéra Marek Para.

Aj v Parovom prípade išiel sudca Juraj Kliment podľa rozhodnutí Ústavného súdu SR takpovediac “za čiaru”, keď rozhodol o jeho vzatí do väzby preto, aby mu znemožnil obhajobu klientov.

“Doktor Kliment na konci uznesenia hovorí, že samotné obvinenie Mareka Paru neznemožňuje vykonávať mu advokátsku prax. Ak ho vezmem do väzby, tým mu to znemožním. Ak takéto slová prijme sudca v uznesení, orgány by sa tým mali zaoberať. Zároveň, čo je o to viac závažné, on si užíval ten moment, prezentoval ma v putách, chcel poškodiť moju advokátsku prax. Ja som ho požiadal, aby slová o zdvihnutom prste dal aj do písomnej podoby, on odmietol. Doktor Kliment je nielenže človek, ktorý nezákonne berie ľudí do väzby a nevie sa ovládať, on je ešte aj klamár,” adresoval Para sudcovi tvrdé slová.

O kauzách spojených s takzvaným “pexesom”, o zdvihnutom prste Juraja Klimenta, ktorým chránil svojho synovca a špeciálneho prokurátora Ondreja Repu aj o čudných praktikách niektorých sudcov hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou advokát Marek Para.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás