DomáceTaraba našiel zhodu s KDH pri otázke odstrelu medveďa

Taraba našiel zhodu s KDH pri otázke odstrelu medveďa

-

spot_img

Taraba našiel zhodu s KDH pri otázke odstrelu medveďa

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) – Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nom. SNS) našiel zhodu s kresťanskými demokratmi na podpore novely zákona o ochrane prírody, ktorou sa zároveň novelizuje aj zákon o civilnej ochrane obyvateľstva. Podľa Tarabu nová právna úprava zefektívni manažmenť populácie medveďa hnedého a urýchli jeho elimináciu. Taraba uviedol, že novelu zákona, ktorého primárny návrh vypracovalo Kresťansko demokratické hnutie (KDH) a envirorezort ho pripomienkoval a zosúladil s platnými zákonmi, plánuje predložiť na zajtrajšie rokovanie vlády.

Taraba dodal, že každý príčetný politik, ktorému záleží na živote a zdraví ľudí, musí vidieť, že otázka premnožených medveďov je už dávno mimo kontroly. „Ochrana života, zdravia a majetku ľudí má evidentne potenciál nájsť široký konsenzus nielen v rámci koalície, ale aj v opozičných radoch. Som rád, že sa KDH k otázke nájdenia rovnováhy medzi ochranou medveďa a právom človeka na bezpečnejší život v intravilánoch miest a obcí, ako aj v ich blízkom okolí, postavilo zodpovedne a racionálne. KDH predložilo vlastný ideový návrh riešenia, s ktorým som sa stotožnil a zároveň nám umožnil doplniť náš návrh tak, aby viedol k vzájomnej zhode,“ zdôraznil Taraba.

Taraba doplnil, že od ústavného zákona zatiaľ neupúšťajú, s KDH sa však dohodli na riešení spomínaným zákonom. „Tento návrh ide ešte ďalej, nakoľko hovorí, že lokalitu na odstrel medveďa určí Okresný úrad. Tiež sa tam zakomponovalo, že napríklad aj povinnosť, či medvede nie sú prikrmované, teda či sú tam vnadiská, bude obec kontrolovať,“ uviedol Taraba.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Ale veď Kresťanský demegógovia tvrdili na plačovke, že Taraba nič neurobil a oni prišli s geniálnym návrhom zákona, ktorý Taraba ihneď prijal. Tak kde je pravda ?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás