DomáceLUČANSKÝ: V prípade úmrtia policajného exprezidenta potvrdili oprávnenosť zastavenia...

LUČANSKÝ: V prípade úmrtia policajného exprezidenta potvrdili oprávnenosť zastavenia trestného stíhania

-

spot_img

LUČANSKÝ: V prípade úmrtia policajného exprezidenta potvrdili oprávnenosť zastavenia trestného stíhania

BRATISLAVA 10. apríla (SITA) – Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra v kauze úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanskáho po doplnení dokazovania opätovne v septembri minulého roku zastavil trestné stíhania. Medializované informácie pre agentúru SITA potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák s tým, že proti tomuto rozhodnutiu podal splnomocnenec poškodených, europoslanec Miroslav Radačovský sťažnosť, ktorú prokurátor ešte 9. februára tohto roku ako nedôvodnú zamietol.

„Splnomocnenec poškodených Miroslav Radačovský následne podal žiadosť o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia vyšetrovateľa a prokurátora. Za tým účelom bol vyžiadaný spisový materiál a tento bol predložený Generálnej prokuratúre SR na preskúmanie,“ uviedol Spišák.

Hovorca pripomenul, že Generálna prokuratúra SR už skôr na základe podania Radačovského preskúmala trestnú vec týkajúcu sa Lučanského a skonštatovala zákonnosť uznesenia o zastavení trestného stíhania, pokiaľ ide o zranenie oka zo dňa 9. decembra 2020 a samovraždu zo dňa 29. decembra 2020, keďže nebolo zistené cudzie zavinenie inej osoby na vzniku týchto zranení. „Prokurátor GP SR dňa 9. marca 2023 však pokynom uložil doplniť dokazovanie vo vzťahu k objasneniu motivácie M.L. pri spáchaní samovraždy a vo vzťahu k tomu, či príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže dostatočným spôsobom reagovali na stav M.L. za účelom zabráneniu, resp. predídeniu samovraždného konania a či prijali adekvátne opatrenia zodpovedajúce zdravotnému a psychickému stavu M.L. vrátane psychologickej starostlivosti,“ uviedol Spišák. Vyšetrovateľ však po doplnení dokazovania stíhanie opäť zastavil.

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. V prvej polovici decembra daného roku podstúpil operáciu po tom, ako sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš. Po jeho smrti stíhanie zastavili.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás