NázorySÚDNA RADA: Šesť sudcovských zástupcov navrhlo za kandidátku na predsedníčku...

SÚDNA RADA: Šesť sudcovských zástupcov navrhlo za kandidátku na predsedníčku Súdnej rady SR sudkyňu Marcelu Kosovú

-

spot_img

SÚDNA RADA: Šesť sudcovských zástupcov navrhlo za kandidátku na predsedníčku Súdnej rady SR sudkyňu Marcelu Kosovú

BRATISLAVA 26. apríla (SITA) – Šesť sudcovských zástupcov navrhlo za kandidátku na predsedníčku Súdnej rady SR sudkyňu Marcelu Kosovú. Návrh podalo šesť sudcov, a to Peter Farkaš, Marián Fečík, Dana Jelinková Dudzíková, Luboš Kunay, Ayše Pružinec Eren a Peter Šamko. Súčasne navrhli, aby sa voľba nového predsedu súdnej rady konala 14. mája ako bod programu bezprostredne nasledujúci po schválení programu zasadnutia. Informovali o tom sudkyne Jelinková Dudzíková a Pružinec Eren.

Ako navrhovateľky pripomenuli, k voľbe nového predsedu je potrebné pristúpiť pre zánik funkcie predsedu súdnej rady Jána Mazáka, ktorý bol z tejto funkcie odvolaný. Rovnako ide o potrebu zabezpečiť funkčnú legitimitu súdnej rady. „Tá predpokladá mať vo vedení súdnej rady osobu s dôverou väčšiny členov súdnej rady. Sme presvedčené, že na čele súdnej rady musí stáť osoba, ktorá vráti súdnej rade apolitický charakter. Súdna rada bola opakovane zaťahovaná do politického boja podľa politického presvedčenia bývalého predsedu súdnej rady,“ spresnili sudkyne s tým, že toto je potrebné zmeniť, pretože je to v rozpore so základnými princípmi fungovania právneho štátu. „Druhou urgentnou úlohou je odstrániť ďalší nezdravý jav praktizovaný bývalým predsedom súdnej rady ako politickým nominantom v súdnej rade, a to nerovnaký prístup bývalého predsedu k sudcom, ako aj k členom súdnej rady,“ uzavreli navrhovateľky.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás