ZahraničnéRUSKO: Putin nariadil vojenské cvičenia simulujúce použitie taktických jadrových...

RUSKO: Putin nariadil vojenské cvičenia simulujúce použitie taktických jadrových zbraní

-

spot_img

RUSKO: Putin nariadil vojenské cvičenia simulujúce použitie taktických jadrových zbraní

BRATISLAVA 6. mája (SITA/AP) – Rusko plánuje vojenské cvičenia simulujúce použitie taktických jadrových zbraní. Ministerstvo obrany v Moskve v pondelok vo vyhlásení uviedlo, že manévre, ktoré nariadil prezident„provokatívne vyhlásenia a hrozby niektorých západných predstaviteľov týkajúce sa Ruskej federácie“.

Cieľom cvičenia je podľa ruského rezortu obrany „zvýšiť pripravenosť nestrategických jadrových síl plniť bojové úlohy“. Zapoja sa doňho raketové jednotky z Južného vojenského okruhu, ako aj vzdušné sily a námorníctvo.

Je to po prvý raz, čo Rusko verejne oznámilo cvičenia zahŕňajúce taktické jadrové zbrane, aj keď jeho strategické jadrové sily pravidelne trénujú. Taktické jadrové zbrane majú nižšiu účinnosť v porovnaní s masívnymi hlavicami, ktoré vyzbrojujú medzikontinentálne balistické rakety určené na zničenie celých miest. Zahŕňajú letecké bomby, hlavice pre rakety krátkeho doletu a delostreleckú muníciu a sú určené na použitie na bojisku.

Oznámenie cvičení je zjavne varovaním pre spojencov Ukrajiny na Západe, aby sa viac nezapájali do ruskej vojny na Ukrajine. Francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý týždeň zopakoval, že nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu, a britský minister zahraničných vecí David Cameron povedal, že ukrajinské sily budú môcť použiť britské zbrane s dlhým doletom na zasiahnutie cieľov v Rusku. Kremeľ tieto vyjadrenia označil za nebezpečné.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás