NázoryDanko popiera nezhody v koalícií a zdôrazňuje, že SNS...

Danko popiera nezhody v koalícií a zdôrazňuje, že SNS má právo na nomináciu člena Súdnej rady SR

-

spot_img

Danko popiera nezhody v koalícií a zdôrazňuje, že SNS má právo na nomináciu člena Súdnej rady SR

DANKO: Šéf národniarov poprel, že by v koalícii boli nezhody

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko poprel, že by v koalícii boli nezhody. Ako uviedol v relácii RTVS O 5 minút 12, medzi koaličnými partnermi – Smer-SD, Hlas-SD a SNS, vládnu dobré vzťahy. Rovnako potvrdil, že mal veľmi dobrý rozhovor s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. V tomto rozhovore podľa neho padali i slová pochvaly a slovo „prepáč“. Danko a Pellegrini boli súpermi pred nedávnymi prezidentskými voľbami, pričom Danko sa pred ľudovým hlasovaním vzdal svojej kandidatúry v prospech Štefana Harabina.

Danko má tiež záujem o post predsedu parlamentu, ktorý Pellegrini zastával pred zvolením za prezidenta, Hlas však trvá na tom, že ich strane táto pozícia prináleží na základe Koaličnej dohody. Šéf národniarov je toho názoru, že ak by trojica Danko – Pellegrini – Robert Fico (Smer-SD) zastávala tri najvyššie ústavné funkcie, zaistili by, že Pellegrini bude desať rokov zastávať post prezidenta a Robert Fico bude osem rokov premiérom.

DANKO: SNS má právo nominovať členov do Súdnej rady SR

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Slovenská národná strana (SNS) má právo nominovať členov do Súdnej rady SR. Predseda SNS Andrej Danko takto v relácii RTVS O 5 minút 12 reagoval na otázku, či národniari budú trvať na nominácii exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného prezidentského kandidáta Štefana Harabina na pozíciu v Súdnej rade SR. Danko priznal, že Harabila oslovila SNS a dodal, že on sám nie je človekom, ktorý by menil názor. „Nechajte to na SNS. My sme si za to zodpovední. Nás budú voliči posudzovať,“ vyjadril sa. Dankov diskusný oponent poslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling reagoval tak, že najprv to považoval za návrh zo satirickej stránky Zomri.

Slovenská národná strana plánuje navrhnúť za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. Pred časom o tom informoval na sociálnej sieti poslanec Rudolf Huliak (poslanecký klub SNS).

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Posledné obdobie „kapitána“ narcisa Danka v politike. Nech si ho svojou tuposťou užije. Ja to nepotrebujem počúvať. Nebyť nominantov iných pro slovenských strán Slovenská Národná Sranda sa od čias Slotu nezmenila a nemá pod jeho vedením budúcnosť.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás