DomácePREMIÉR: R. Fico odchádza do Azerbajdžanu rokovať o prehĺbení...

PREMIÉR: R. Fico odchádza do Azerbajdžanu rokovať o prehĺbení vzťahov s dôrazom na ekonomickú spoluprácu

-

spot_img

PREMIÉR: R. Fico odchádza do Azerbajdžanu rokovať o prehĺbení vzťahov s dôrazom na ekonomickú spoluprácu

BRATISLAVA 6. mája (SITA) – Predseda vlády SR Robert Fico dnes odcestuje na oficiálnu návštevu Azerbajdžanu. Počas návštevy hlavného mesta Baku sa stretne s prezidentom Azerbajdžanu Ilhamom Alijevom, s ktorým bude rokovať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov s dôrazom na ekonomickú spoluprácu. Témou stretnutia budú aj možnosti dovozu azerbajdžanského plynu do Slovenskej republiky. Predseda vlády spolu s prezidentom Azerbajdžanu podpíše deklaráciu o strategickom partnerstve medzi Slovenskou republikou a Azerbajdžanom. V programe je tiež podpis dohody o spolupráci v oblasti obranného priemyslu medzi ministrami obrany Slovenska a Azerbajdžanu.

Spolu s premiérom Ficom cestuje do Azerbajdžanu aj skupina podnikateľov, ktorí budú v Baku rokovať o spolupráci medzi slovenskými a azerbajdžanskými firmami. Ide o prvú zahraničnú cestu premiéra do krajiny mimo Európskej únie, ktorej cieľom je podpora slovenskej ekonomiky a rozvoj bilaterálnych vzťahov so štátmi, ktoré majú vysoký ekonomický potenciál. S predsedom vlády odcestuje na zahraničnú cestu aj ministerka hospodárstva Denisa Saková, minister zahraničných vecí Juraj Blanár a minister obrany Robert Kaliňák. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás