DomáceMIGAĽ: Strana Hlas-SD nie je celkom stotožnená s nomináciou...

MIGAĽ: Strana Hlas-SD nie je celkom stotožnená s nomináciou Štefana Harabina do Súdnej rady SR

-

spot_img

MIGAĽ: Strana Hlas-SD nie je celkom stotožnená s nomináciou Štefana Harabina do Súdnej rady SR

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Strana Hlas-SD nie je celkom stotožnená s nomináciou Štefana Harabina do Súdnej rady SR. V relácii televízie Ta3 V politike to uviedol poslanec parlamentu za stranu Hlas-SD Samuel Migaľ. Dodal, že ho mrzí, že Slovenská národná strana (SNS), ktorá chce Harabina nominovať, pri takomto návrhu obišla Koaličnú radu. „Možno ho budeme podporovať na takej úrovni, ako on podporoval Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách,“ vyjadril sa Migaľ na margo toho, či by strana Hlas-SD Hrabina podporila. Harabin, rovnako ako predseda Hlasu Pellegrini, kandidoval v nedávnych prezidentských voľbách, skončil na treťom mieste, a teda nepostúpil do druhého kola volieb. K podpore kandidáta v druhom kole volieb, kam postúpili Ivan Korčok a Peter Pellegrini, sa vyjadril, že jeho voliči sú inteligentní a vedia, čo majú robiť. Migaľ pripustil, že ak SNS bude na Harabinovej nominácii trvať, budú si musieť sadnúť a reálne sa tým zaoberať.

Poslanec Richard Glück (Smer-SD) nepovažuje za úplne šťastné, že SNS oznámila takto exponované meno cez médiá. Sám je toho názoru, že členovia Súdnej rady SR by nemali mať politickú minulosť. Zároveň si myslí, že je potrebné zabezpečiť riadny chod Súdnej rady. Poslanec NR SR Marián Čaučík (KDH) dôrazne odmietol, že by Kresťanskodemokratické hnutie Harabina podporilo, poslankyňa Lucia Plaváková (Progresívne Slovensko) jeho nomináciu opakovane označila za škandalóznu.

Slovenská národná strana plánuje navrhnúť za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. Pred časom o tom informoval na sociálnej sieti poslanec Rudolf Huliak (poslanecký klub SNS).

MIGAĽ: Hlas-SD nevidí dôvod na otváranie koaličnej zmluvy

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Hlas-SD nevidí dôvod na otváranie Koaličnej zmluvy. V relácii V politike televízie Ta3 to uviedol poslanec parlamentu za Hlas Samuel Migaľ. Riadny chod parlamentu je podľa neho zaistený. Opakovane poprel, že by strana Hlas mala v úmysle prepustiť Slovenskej národnej strane (SNS) a jej predsedovi Andrejovi Dankovi post predsedu parlamentu, ktorý sa uprázdnil po tom, ako bol predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini zvolený za prezidenta. Na margo alternatívy, že by SNS mohla získať druhé kreslo podpredsedu parlamentu sa Migaľ vyjadril, že je potrebné, aby rokovala Koaličná rada. Doplnil, že do hry vstupujú eurovoľby, ktoré môžu „zamiešať karty“, vzhľadom na to, že Danko i podpredseda NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha kandidujú do Európskeho parlamentu.

Poslanec Richard Glück (Smer-SD) tiež nevidí dôvod na otváranie Koaličnej dohody, zdôraznil, že by bol rád, keby sa koalícia v tichosti dohodla. Podľa poslankyne za Progresívne Slovensko Lucie Plavákovej je v parlamente chaos a ani poriadne nie je jasné, o čom sa v blízkej budúcnosti bude rokovať.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás