DomáceČaputová porozprávala o tom, aká bola nezaujatá, ale aj...

Čaputová porozprávala o tom, aká bola nezaujatá, ale aj o tom, že sa údajne nechystá do straníckej politiky

-

spot_img

Čaputová porozprávala o tom, aká bola nezaujatá, ale aj o tom, že sa údajne nechystá do straníckej politiky

ČAPUTOVÁ: Prezident nie je prezidentom vlády, je prezidentom občanov

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Prezident nie je prezidentom vlády, je prezidentom občanov. V relácii televízie Markíza Na telo to uviedla úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Reagovala tak na slová jej zvoleného nástupcu Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Ten počas volebnej noci uviedol, že bude prezidentom všetkých občanov, bez ohľadu na to, či ho volili, alebo nevolili. Smerom k vláde vtedy povedal, že sa môže spoľahnúť, že pokiaľ bude vláda plniť Programové vyhlásenie, tak sa nemusí obávať, že z Prezidentského paláca vznikne opozično-oportunistické mocenské centrum, ktoré jej bude škodiť. Prezidentka dnes v diskusii s Michalom Kovačičom uviedla, že považuje za zdravé a správne, aby prezident nemal záväzky a povinnosti voči vláde. Poznamenala, že ona mala šťastie, že sa mohla na každý zákon pozrieť nezaujato. Isté pnutie medzi vládou a prezidentom je podľa nej v poriadku, zároveň ale zdôraznila, že je potrebná aj konštruktívna diskusia medzi nimi.

„Neočakávam, že jeden politický hráč v prezidentskom kresle môže zmieriť spoločnosť,“ uviedla na margo toho, či Pelelgriniho zvolenie prinesie pokoj do spoločnosti. Myslí si tiež, že Pellegrini čoskoro pocíti, že prezident má byť prezidentom všetkých ľudí, no nechcela komentovať, akou hlavou štátu bude jej zvolený nástupca. Čaputová je ale toho názoru, že by mal vyslať signál aj k časti spoločnosti, ktorá ho nevolila. Dodala, že ona sama sa päť rokov uchádzala i o porozumenie tej časti spoločnosti, s ktorou sa možno názorovo nezhodne.

„Prezidentské voľby sú špecifické, sú o tom, že sa ľudia viac, alebo menej stotožnia s určitým kandidátom,“ myslí si prezidentka. Ako zdôraznila, nepovažuje ich však za referendum o vláde Roberta Fica (Smer-SD). Vysokú účasť vo voľbách považuje za dobrú správu.

ČAPUTOVÁ: Dosluhujúca prezidentka poprela, že by sa po skončení mandátu chystala do straníckej politiky

BRATISLAVA 5. mája (SITA) – Dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová poprela, že by sa po skončení mandátu chystala do straníckej politiky. V relácii televízie Markíza Na telo dodala, že neľutuje, že sa opätovne neuchádzala o post hlavy štátu. Zdôraznila tiež, že nešlo o situačné rozhodnutie, ale že ho učinila už skôr.

„Nebudem sa vracať ku svojej advokátskej praxi,“ vyjadrila sa a povedala, že chce byť užitočná vo verejnom priestore. Nechcela ale konkrétne uviesť, čo bude robiť po skončení mandátu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Že sa jej na tej papuli nevyhodili od tej zloby a faloše doživotné vyrážky, aby ju viac ani neotvorila

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás