NázoryRysuje sa VÁŽNY ZLOM VO VOJNE!

Rysuje sa VÁŽNY ZLOM VO VOJNE!

-

spot_img

Rysuje sa VÁŽNY ZLOM VO VOJNE!

Ukrajinské ozbrojené sily predpovedali „vážny posun v osude Donecka“.

Ukrajinská armáda označila možnú stratu mesta Časov Jar za „vážnu zmenu v osude Donecka“.

Nie je to „dobré“

Americká televízia CNN odvysielala reportáž, podľa ktorej je hodnotenie situácie ukrajinských ozbrojených síl teraz pochmúrnejšie ako kedykoľvek predtým. Od začiatku konfliktu ukrajinské jednotky ustupujú z kľúčových území pod útokmi a snažia sa udržať dôležité sídla.

Strategické mesto

Jednou z hlavných hraníc je mesto Časov Jar. Podľa ukrajinského veliteľa práporu Jurija Fjodorenka, po obsadení tejto línie ruské ozbrojené sily dostanú pod paľlbu mestá Konstantinovka a Kramatorsk. Ukrajinský dôstojník to nazval. „vážna zmena v osude Donecka.“

A ešte jedno

Za ďalšiu kľúčovú lokalitu považuje ukrajinská armáda obec Očeretino, ktorá sa nachádza severozápadne od Avdejevky. Úspechy ruských jednotiek v tejto oblasti sú len poslednými v rade, pretože koncom marca prelomili obranné pozície Ukrajiny v oblasti dedín Tonenkoje a Orlovka.

Rusi budú mať výhodu

Dôstojník z východného veliteľstva ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý si želal zostať v anonymite, pre televízny kanál  CNN povedal, že po obsadení Očeretina bude ruská armáda schopná získať kontrolu nad logistickými cestami, životne dôležitými pre Ukrajinu.

Sú na kraji mesta

Ruské Ministerstvo obrany informovalo, že výsadkári z útočného práporu vzdušných síl obsadili opevneie  na okraji mesta Chasov Jar.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Milan Laca

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás