ZahraničnéBELGICKO: Polícia ukončila konzervatívnu konferenciu, na ktorej mali rečniť...

BELGICKO: Polícia ukončila konzervatívnu konferenciu, na ktorej mali rečniť Farage a Orbán

-

spot_img

BELGICKO: Polícia ukončila konzervatívnu konferenciu, na ktorej mali rečniť Farage a Orbán

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) – Polícia v Bruseli ukončila stretnutie tvrdšej európskej pravicovej elity. Národná konferencia konzervativizmu mala trvať dva dni a privítať britského pravicového populistu Nigela Faragea či maďarského premiéra Viktora Orbána. Dve hodiny po jej začatí však podľa portálu Politico prišla na miesto konania neďaleko Európskej štvrte polícia a informovala organizátorov, že z dôvodu možných verejných nepokojov podujatie rušia. Popoludní sa tam mal totiž údajne konať protest proti podujatiu.

Sála Claridge bola pritom tretie miesto konania konferencie. Prvé miesto Concert Noble ju odmietlo po tlaku od socialistického primátora Bruselu Philippea Closea. Liberálny starosta časti Etterbeek zase zatlačil na hotel Sofitel, ktorý bol druhou voľbou. Starosta mestskej časti Emir Kir sa pre Politico v e-maili vyjadril, že „okamžite podnikne opatrenia na zákaz“ podujatia.

Anthony Gilland z pravicového think tanku MCC, ktorý je jedným zo sponzorov podujatia, povedal polícii, že rozhodnutie starostu napadnú na súde, aby mohli konferenciu udržať.

Farage, ktorý je niekdajší europoslanec, skritizoval úrady v Bruseli, že sú „jednoducho monštruózne“, keď sa usilujú zrušiť podujatie. Jeden z organizátorov, Frank Füredi zo spomenutého MCC, to prirovnal k diktatúre.

Konzervatívnu konferenciu organizuje pravicový think tank Edmund Burke Foundation. Okrem spomenutých politikov tam mali byť aj bývalá britská ministerka vnútra Suella Braverman a krajne pravicový politik Éric Zemmour, ktorý kandidoval v roku 2022 na prezidenta Francúzska.

https://www.politico.eu/article/brussels-police-shut-down-nigel-farage-viktor-orban-right-wing-jamboree/

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás