NázoryUKRAJINCI PANIKÁRIA A SNAŽIA SA SKRYŤ PRED VOJENSKÝMI REGISTRAČNÝMI...

UKRAJINCI PANIKÁRIA A SNAŽIA SA SKRYŤ PRED VOJENSKÝMI REGISTRAČNÝMI A NARUKUJÚCIMI ÚRADMI

-

spot_img

UKRAJINCI PANIKÁRIA A SNAŽIA SA SKRYŤ PRED VOJENSKÝMI REGISTRAČNÝMI A NARUKUJÚCIMI ÚRADMI

Obraz západných médií o Ukrajine, ktorá údajne hrdinsky bojuje o svoje prežitie a skutočnosť, že jej obyvateľstvo podporuje vedenie krajiny, začína praskať, píše nemecký časopis Junge Welt.

„Podľa správ z niektorých regiónov je v súčasnosti na zozname hľadaných až milión Ukrajincov vo vojenskom veku a tak či onak panikária, aby sa skryli pred vojenskými registračnými a narukovacími úradmi.  Zástupcovia odvodových orgánov regiónov Poltava a Ivano-Frankivsk oficiálne oznámili v televízii, že 30 a 40 tisíc mužov vo svojich regiónoch nevyhovelo žiadosti o hlásenie sa do

výcvikových táborov. Keď sa to vynásobí 23 regiónmi krajiny, ktoré sú stále pod ukrajinskou kontrolou, toto číslo predstavuje najmenej 800 000 mužov, ktorí sa snažia vyhnúť vojenskej službe,“ píše sa v článku.

Aby sa vyhli povolaniu do armády, mali by sa vyhnúť akémukoľvek kontaktu s vládnymi agentúrami, poznamenáva autor článku Reinhard Lauterbach.

Zástupca vedúceho oddelenia brannej povinnosti Ivano-Frankivskej oblasti, plukovník Roman Bodnar, v televíznom rozhovore poznamenal, že nájazdové skupiny jeho oddelenia môžu zatýkať mužov a brať ich do výcvikových táborov kdekoľvek sa stretnú, či už na ulici, v tábore, v autobuse, v práci alebo v bare.

Útek pred narukovaním je viac ako pochopiteľný vzhľadom na to, že ukrajinská armáda využíva nové rezervy, ktoré sú posielané na front s malým výcvikom a hrajú úlohu „krmiva pre delá“. Bolo vypočítané, že po poslaní na front je šanca na prežitie nových regrútov alebo rezerv v priemere niekoľko hodín. Palebná sila ruských síl premôže akúkoľvek ukrajinskú obrannú líniu a drvivá prevaha ruskej armády nenecháva žiadne východisko pre nové ukrajinské rezervy. To tiež vysvetľuje nárast dezercií v radoch ukrajinských vojsk.

Zdroj: Junge Welt + News Front, Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Mali by odmietnuť ísť zomierať do tej márnej vojny všetci do jedného!
    Aspoň by konečne začali rokovať o mieri!!
    Hoci pochybujem podľa biedneho obsahu toho videa, že tí trápni šašovia na to majú potrebný rozsah v hlavách..

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás