DomácePrieskum agentúry AKO: Voľby do Európskeho parlamentu by s...

Prieskum agentúry AKO: Voľby do Európskeho parlamentu by s náskokom vyhralo Progresívne Slovensko

-

spot_img

Prieskum agentúry AKO: Voľby do Európskeho parlamentu by s náskokom vyhralo Progresívne Slovensko

BRATISLAVA 24. apríla (SITA) – Ak by sa konali voľby do Európskeho parlamentu teraz, suverénne by ich vyhralo Progresívne Slovensko so ziskom 27,2 percenta hlasov. Hnutie by tak obsadilo päť poslaneckých kresiel v europarlamente. Druhý v poradí by bol Smer-SD s 15,2 percenta hlasov a ziskom troch mandátov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorý zrealizovala od 9. do 16. apríla na vzorke 1 000 respondentov. Na treťom mieste by skončila strana Hlas-SD s podporou 14,2 percenta, čo by jej zaručilo tri poslanecké mandáty, rovnako ako Smeru-SD.

Po jednom mandáte by získali strany Republika (7,5 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (6,7 percenta), Sloboda a Solidarita (6,5 percenta) a Maďarská aliancia s rovnými piatimi percentami hlasov. Ďalšie strany, vrátane koaličnej Slovenskej národnej strany, by sa podľa prieskumu do europarlamentu nedostali.

Spolu 8,2 percenta respondentov uviedlo, že nepôjde voliť, 1,7 percenta nechcelo odpovedať a 13,3 percenta opýtaných nevedeli, koho by išli voliť. Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať 8. júna, Slováci si v nich zvolia 15 poslancov.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Vždy ma pobavia tie tzv. „prieskumy“ 😀
    Tendenčne a účelovo tvarovateľný nástroj od chtivého zadávateľa k úslužnému vykonávateľovi na „vykreovanie“ jeho mocibažného želania 😀
    Kto to už môže brať vážne?!?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás