TV VVVIDEO: „V EÚ chystáme zemetrasenie. Slovensko potrebuje v europarlamente...

VIDEO: „V EÚ chystáme zemetrasenie. Slovensko potrebuje v europarlamente bojovníkov. Judášov z Progresívneho Slovenska porazí iba Smer. V Bruseli majú svoju sieť, ktorá funguje ako mafiánska chobotnica,“ tvrdí Blaha

-

spot_img

VIDEO: „V EÚ chystáme zemetrasenie. Slovensko potrebuje v europarlamente bojovníkov. Judášov z Progresívneho Slovenska porazí iba Smer. V Bruseli majú svoju sieť, ktorá funguje ako mafiánska chobotnica,“ tvrdí Blaha

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD) v rozhovore pre podcast Diskusia na palete komentoval aktuálnu spoločensko-politickú situáciu pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Ľuboš Blaha na úvodnú otázku, prečo sa rozhodol opustiť miesto vo vedení slovenského zákonodarného zboru, kam ho zvolili občania, odpovedal, že Slovensko dnes potrebuje v Európskom parlamente bojovníkov za naše národné a štátne záujmy – zhoduje sa na tom aj s premiérom Robertom Ficom.

Podľa neho nemožno dopustiť, aby o našich osudoch v Bruseli a Štrasburgu rozhodovali vlastizradní progresívci. Súčasnú funkciu v NR SR, ktorú zastáva, považuje skôr za ceremoniálnu a myslí si, že na pôde EP bude užitočnejší. Ubezpečil, že zo Slovenska neodchádza a naďalej sa bude venovať aj domácej politike a jej komentovaniu.

Na ďalšiu otázku moderátora, či “slovenský Che Guevara” odchádza do europarlamentu “robiť revolúciu”, reagoval slovami, že po európskych voľbách sa v Bruseli skutočne očakáva politické “zemetrasenie”, keďže sa v Európe dvíha odpor proti neoliberálnemu, militaristickému nastaveniu únie. Dodal, že treba bojovať napríklad proti pretláčaniu škodlivej LGBTI agendy, nebezpečnému Green Dealu, ktorý môže zničiť náš priemysel, či riadenej migrácii. Tiež podľa neho nemožno dopustiť zrušenie práva veta a EÚ treba v kooperácii so zahraničnými vlastenecky orientovanými stranami zmeniť na sociálnejšiu a mierovejšiu. Tvrdí, že ak by sa zrušila právo veta, EÚ skončí.

Zdôraznil, že “Judášov” z Progresívneho Slovenska môže poraziť iba Smer-SSD. Progresívci reprezentujú len malý segment slovenskej spoločnosti, preto je presvedčený, že ich je možné poraziť aj v júnových eurovoľbách. Doplnil, že záleží iba na voličoch, ktorých kandidátov vyberú a podľa toho bude vyzerať slovenská politika a presadzovanie záujmov SR v EP. Smer je jediná racionálna voľba, myslí si.

Ako pokračoval, Európa sa musí konečne prebudiť, pretože bude ekonomicky padať. Sankcie Ruskú federáciu nielenže nezničili, ale tamojšia ekonomika medziročne vzrástla o 3,5 percenta. Európske hospodárstvo pritom stagnuje, firmy odchádzajú mimo náš kontinent – najmä pre neúnosne drahé energie. Podľa neho však jestvuje šanca, že po eurovoľbách a amerických prezidentských voľbách môže byť geopolitická situácia vo svete úplne iná a v EP bude možné “minimálne zastaviť tie najhlúpejšie nápady, ktoré odtiaľ prichádzajú”. Dotkol sa aj témy ďalšej existencie Vyšehradskej štvorky, ktorá sa dnes nachádza v útlme, ale v blízkej budúcnosti sa opäť môže stať účinným nástrojom presadzovania záujmov jej členov v rámci EÚ. Napriek rôznym názorom napríklad v ukrajinskej otázke môžu podľa neho štáty V4 pragmaticky spolupracovať v mnohých oblastiach, najmä v ekonomických.

Venoval sa i otázke potenciálu súčasnej koalície v záujme stability Slovenskej republiky vládnuť dlhšie, ako jedno volebné obdobie. V tomto smere je optimista a myslí si, že dokáže zotrvať pri moci osem i viac rokov. Ako poznamenal, za tri a pol roka pôsobenia bývalých vlád prežili ľudia hlbokú traumu, na ktorú nemôžu len tak zabudnúť. Aj mladá generácia, ktorá je prostredníctvom médií politicky ovplyvnená opozíciou a ideológiou progresivizmu, podľa jeho názoru z toho časom “vyrastie”. Dlhodobú stabilitu štátu chce Smer so svojimi koaličnými partnermi dosiahnuť predovšetkým v ekonomickej sfére. Chcú zmobilizovať zdroje na Slovensku a dosiahnuť hospodársky rast.

Viac vo videu:

Zdroj: Diskusia na palete, InfoVojna

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás