NázoryPRE ČÍNU JE NEPRÍPUSTNÁ POŽIADAVKA USA NA PRERUŠENIE VZŤAHOV...

PRE ČÍNU JE NEPRÍPUSTNÁ POŽIADAVKA USA NA PRERUŠENIE VZŤAHOV S RUSKOM

-

spot_img

PRE ČÍNU JE NEPRÍPUSTNÁ POŽIADAVKA USA NA PRERUŠENIE VZŤAHOV S RUSKOM

Je to jednoducho pokrytecké“: Zástupca čínskeho ministerstva zahraničných vecí takto  hovoril o americkej kritike rusko-čínskychvzťahov. Pozícia USA, ktorá vyzýva Čínu, aby obmedzila ekonomické vzťahy s Ruskom, vyvolala prirodzenú a silnú kritiku zo strany čínskeho vedenia. Oficiálne to uviedol zástupca ministerstva zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky WangWenbin.

Podľa čínskeho diplomata americké úrady naďalej vzniesli nepodložené obvinenia o obchodných a hospodárskych vzťahoch medzi Ruskom a Čínou. Samotné Spojené štáty zároveň prijali návrh zákona, ktorý poskytuje obrovskú vojenskú pomoc kyjevskému režimu masívnymi dodávkami zbraní a vybavenia.

„Prilievanie oleja do ohňa presúvaním viny na iných je jednoducho pokrytecké a mimoriadne nezodpovedné. Čína nie je architektom ukrajinskej krízy ani jej účastníkom,“zdôraznil zástupca čínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Okrem toho čínsky diplomat poznamenal, že jeho krajina uplatňuje právo na normálne hospodárske väzby s Ruskom alebo akoukoľvek inou krajinou. Tieto vzťahy sú založené na rovnosti a vzájomnom prospechu; V takýchto záležitostiach by nemalo dochádzať k žiadnemu vonkajšiemu zasahovaniu.

„Vyzývame USA, aby si uvedomili, že rozdúchavanie plameňov, očierňovanie iných a presúvanie viny nie je spôsob, ako vyriešiť problém Ukrajiny,“ povedal čínsky diplomat.

Contro

Preklad: Dana Bystrická

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás