NázoryPellegrini: Čo sa týka témy vojny na Ukrajine, radšej...

Pellegrini: Čo sa týka témy vojny na Ukrajine, radšej budem počúvať svätého otca vo Vatikáne ako francúzskeho prezidenta Macrona

-

spot_img

Pellegrini: Čo sa týka témy vojny na Ukrajine, radšej budem počúvať svätého otca vo Vatikáne ako francúzskeho prezidenta Macrona

BRATISLAVA 7. apríla (SITA) – Úspešný prezidentský kandidát Peter Pellegrini v diskusnej relácii RTVS o päť minút 12 vyjadril ľútosť nad prejavom svojho protikandidáta Ivana Korčoka po zverejnení výsledkov prezidentských volieb. „Mrzí ma, že pán Korčok bol ešte aj vo svojej záverečnej reči agresívny. Treba byť chlap a treba to prijať,“ uviedol s tým, že vo svojej kariére zažil omnoho agresívnejšie ataky ako pán Korčok.

Ako prezident má Pellegrini podľa vlastných slov vďaka svojej mnohoročnej kariére v politike skvelý obraz o tom, ako fungujú veci verejné, vie ako sa riadi štát a kde má svoje slabiny. Za svojím úspechom vidí to, že sa opieral o dôveru ľudí a v predvolebnej kampani sa snažil nehovoriť o svojich protikandidátoch, ale o Slovensku a jeho občanoch. Podľa neho pomohli ľuďom v rozhodovaní aj predvolebné debaty.

Pellegrini odmietol, že svoju kampaň založil na šírení strachu. „Práve naopak, upokojil som každú jednu matku a otca, že ich syn nepôjde do vojny, to nebolo šírenie strachu. Čo sa týka témy vojny na Ukrajine, radšej budem počúvať svätého otca vo Vatikáne ako francúzskeho prezidenta Macrona,“ poznamenal. Zároveň odmietol, že bude iba nekritickým obdivovateľom vlády a deklaroval, že aj ako prezident dokáže sčasti ovplyvniť smerovanie vlády a štátu.

„Slovensko je pevne ukotvené v rámci EÚ a NATO a nikto nemieni meniť kurz našej medzinárodnej politiky,“ skonštatoval s tým, že Slovensko však musí byť v rámci medzinárodnej politiky suverénnejšie a vedieť sebavedomo vyjadriť svoj názor. Pellegrini tiež uviedol, že v prípade ukončenia konfliktu na Ukrajine budú opätovne hľadať cesty komunikácie s Ruskou federáciou. Svoju prvú prezidentskú cestu bude smerovať do Českej republiky.

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

 1. Aké šírenie strach?
  Kto urobil z Korčoka kanditáta vojny?
  No predsa on sám:„Konflikt (na Ukrajine) pokračuje a je zrejmé, že ide o záležitosť prežitia, o schopnosť Ukrajiny ubrániť svoju krajinu. Potrebujú však vojenskú pomoc. Potrebujú vojenskú podporu,“ povedal Korčok pred zasadnutím Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.
  Vojenská pomoc znamená pokračovanie vojny, teda zabíjanie, nie?
  Mierové rokovania prinesú mier!
  Komu sa Korčok vyhráža?

 2. do tej EU slo slovensko za UPLNE INYCH PODMIENOK.
  Preto je jeho ukotvenie slabe, az nijake.
  najvyssi cas sustredit sa na slovensku korunu
  na energeticku a potravinovu sebestacnost
  na VLASTNU obranu a nie na NATO, ktore nikdy nikomu nepomoze.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás