fbpx
NázoryIgor Melicher: GRENDEL Z OĽANO ŠÍRIL V MÉDIÁCH DEZINFORMÁCIU

Igor Melicher: GRENDEL Z OĽANO ŠÍRIL V MÉDIÁCH DEZINFORMÁCIU

-

Igor Melicher: GRENDEL Z OĽANO ŠÍRIL V MÉDIÁCH DEZINFORMÁCIU

Podpredseda NR SR a predseda Lipšicovej strany NOVA, ktorá je politicky spojená so stranou OĽANO, rozšíril v médiách dezinformáciu alebo klamlivú informáciu.

Tvrdí totiž, že sa Robert Fico počas svojho vystúpenia v rozprave pri odvolávaní Mikulca priznal. že tu vraj 30 rokov orgány činné v trestnom konaní neboli nezávislé a boli poriadené aktuálne fungujúcej vláde.

Kto však sledoval prejav Roberta Fica v NR SR veľmi dobre vie, že predseda Smeru povedal presný opak. Uviedol, že ak bude v budúcnosti súčasťou vládnej koalície, tak zásadne odmieta princíp takzvaného „revanšu,“ pretože ten ničí právny štát a znižuje dôveru v políciu, justíciu a súdy.

Fico hovoril o tom, že tento princíp – nemstiť sa zneužívaním polície proti predchádzajúcim vládam – tu bol už od začiatku Slovenskej republiky a práve jeho dodržiavanie vnášalo do systému demokratického štátu právnu istotu a stabilitu.

Z jeho vystúpenia v rozprave sa dalo vyčítať, že kým tu do marca 2020 tento princíp nezneužívania právneho štátu platil, tak dnes, nástupom vlády Matoviča a Hegera, resp. „Kočnerovej koalície“ tento princíp platiť prestáva a polícia nielenže dnes nemá rozviazané ruky, ona ich má úplne zviazané, je nedôveryhodná, podriadená vládnymi politikom a v mene „revanšu“ zneužívaná na dosahovanie politických cieľov.

To je presne to, o čom hovoril Fico vo svojom prejave v rozprave. Podpredseda NR SR teda do éteru vypustil informáciu, ktorá dezinformuje občanov a ponúka zrkadlovo skreslený obraz vystúpenia iniciátora schôdze.

Zdroj: Igor Melicher – Mladí Sociálni Demokrati

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás