DomáceDRUCKER: Minister školstva považuje nahlasovanie bômb na školách za...

DRUCKER: Minister školstva považuje nahlasovanie bômb na školách za zvrhlé

-

spot_img

DRUCKER: Minister školstva považuje nahlasovanie bômb na školách za zvrhlé

BRATISLAVA 7. mája (SITA) – Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) považuje nahlasovanie bômb na školách za zvrhlé, a to aj v prípade, ak by išlo o recesiu. Drucker to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na to, že polícia vo viacerých krajoch Slovenska aktuálne preveruje oznámenia o výbušninách na školách. Šéf rezortu školstva dúfa, že polícia vypátra páchateľa.

K prípadom nahlásených bômb sa vyjadril i generálny prokurátor Maroš Žilinka. „Opakované prípady nahlasovania bômb na školách sú prejavom bezcharakternosti, bezcitnosti a vrcholnej nezodpovednosti,“ napísal. Dodal, že orgány ochrany práva budú nekompromisne reagovať na takéto protiprávne prejavy.

POLÍCIA: Bombovou hrozbou adresovanou viac ako 200 školám sa zaoberá NAKA

BRATISLAVA 7. mája (SITA) – Hrozbami bombových útokov na viac ako 200 slovenských školách sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). Ako ďalej informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek, polícia vykonáva všetky opatrenia, aby nedošlo k ohrozeniu na životoch a zdraví osôb.

„Polícia okamžite prijala potrebné opatrenia, aby zabránila možným následkom uvedených v mailoch, ktoré boli školám doručené. Takéto hrozby Policajný zbor neberie na ľahkú váhu, preto sme do opatrení zapojili, okrem príslušníkov NAKA, aj ďalšie zložky polície,“ povedal Hájek s tým, že konkrétne ide o pyrotechnikov, psovodov so špeciálne cvičenými služobnými psami a jednotky poriadkovej polície jednotlivých policajných krajských riaditeľstiev. „S jednotlivými školami sme v kontakte a môžeme konštatovať, že polícii poskytujú plnú súčinnosť,“ doplnil hovorca.

Hájek zároveň pripomenul, že podobné maily boli poslané aj minulý týždeň, a to viac ako 120 školám v Bratislavskom kraji. „Na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ NAKA v oboch prípadoch začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie,“ zdôraznil hovorca. Dodal, že na objasnení skutku a vypátraní pôvodcu mailov polícia intenzívne pracuje, pričom spolupracuje aj s ďalšími bezpečnostnými službami a zahraničnými partnermi.

Ministerstvo vnútra SR v tejto súvislosti apeluje smerom k verejnosti, že v záujme eliminovania takýchto prípadov je potrebné zvyšovať vnímavosť verejnosti a okolia voči tomuto fenoménu. „Napriek tomu, že počet takýchto trestných činov za uplynulé obdobie stúpa, polícia žiadny oznam nepodceňuje a venuje mu dostatočnú pozornosť,“ zdôraznil rezort.

Na školách vo viacerých krajoch Slovenska dnes nahlásili bomby. Policajti oznámenia postupne preverujú.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás