ZahraničnéPOĽSKO: V bývalom Hitlerovom bunkri našli ľudské pozostatky, hniloba...

POĽSKO: V bývalom Hitlerovom bunkri našli ľudské pozostatky, hniloba bráni určiť príčinu smrti

-

spot_img

POĽSKO: V bývalom Hitlerovom bunkri našli ľudské pozostatky, hniloba bráni určiť príčinu smrti

VARŠAVA 7. mája (SITA/AP) – Poľská prokuratúra prerušila vyšetrovanie ľudských kostier nájdených na mieste, kde nemecký diktátor Adolf Hitler a ďalší nacistickí predstavitelia strávili čas počas druhej svetovej vojny. Pokročilý stav rozkladu totiž znemožňoval určiť príčinu smrti.

Pozostatky boli nájdené 24. februára vo Vlčom brlohu, ktorý slúžil ako Hitlerov hlavný štáb v rokoch 1941 až 1944, keď bola oblasť súčasťou Nemecka. Areál asi 200 nacistických bunkrov a vojenských kasární ukrytých v hlbokých lesoch bol miestom neúspešného pokusu o atentát na Hitlera, ktorý vykonal plukovník Claus Stauffenberg 20. júla 1944. Miesto je teraz turistickou atrakciou.

Hovorca prokuratúry v neďalekom meste Ketrzyn Daniel Brodowski uviedol, že policajti zaistili pozostatky po tom, čo ich našla miestna skupina Latebra, ktorá pátra po historických predmetoch.

Súdny lekár ich skúmal pod dozorom prokuratúry. Vyšetrovanie prerušili koncom marca pre nedostatok dôkazov o spáchaní trestného činu, uviedol Brodowski pre agentúru AP v e-mailovom vyhlásení.

„Znalec konštatoval, že zachované kostné pozostatky sú ľudského pôvodu a pochádzajú najmenej od štyroch osôb, z ktorých traja boli s najväčšou pravdepodobnosťou muži v strednom veku a štvrtým bolo niekoľkoročné dieťa, ktorého pohlavie nemožno určiť,“ napísal Brodowski.

Z dôvodu pokročilého rozkladu pozostatkov už nebolo možné určiť príčinu smrti, povedal Brodowski s tým, že uplynulo najmenej niekoľko desiatok rokov.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás