Top udalosťPutin zložil prísahu a začalo sa jeho piate funkčné...

Putin zložil prísahu a začalo sa jeho piate funkčné obdobie

-

spot_img

Putin zložil prísahu a začalo sa jeho piate funkčné obdobie

BRATISLAVA 7. mája (SITA) – Ruský prezident Vladimir Putin v utorok opäť zložil prezidentskú prísahu a začal jeho piate funkčné obdobie na čele Ruska. Sľub zložil počas ceremónie v Kremli za účasti vybraných predstaviteľov, ktorí sa prizerali ako sa zaväzuje chrániť ruskú ústavu.

Vo svojom inauguračnom prejave Putin poďakoval národu za podporu a vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine. „Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí bojujú za našu vlasť. Osud Ruska určíme len my sami,“ vyhlásil. Tiež povedal, že Moskva neodmieta dialóg so Západom a uvidí sa, či bude „pokračovať v zastavovaní rozvoja našej krajiny a budú naďalej vyvíjať tlak na našu krajinu, alebo budú hľadať spôsoby, ako s nami spolupracovať“. Svoj prejav zakončil slovami, že Rusi spoločne prekonajú všetky prekážky a dosiahnu svoje sny. To sa stretlo s hlasným potleskom, hudbou a salvami.

Sedemdesiatjeden ročný Putin je v úrade takmer štvrť storočia a je najdlhšie úradujúci vodca Kremľa od sovietskeho diktátora Josifa Stalina. Terajšie funkčné obdobie mu vyprší v roku 2030 a aj vtedy bude môcť znova kandidovať na prezidenta.

Ako poznamenáva agentúra AP, ďalších šesť rokov v úrade sa ujíma po zničení jeho politických oponentov, rozpútaní ničivej vojny na Ukrajine a sústredení všetkej moci vo svojich rukách.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky news.sky.com.

https://news.sky.com/story/russia-ukraine-war-latest-putin-sky-news-live-blog-12541713

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás