TV VVVýber z brífingu oficiálnej hovorkyne MZV Ruskej federácie M....

Výber z brífingu oficiálnej hovorkyne MZV Ruskej federácie M. V. Zacharovej

-

spot_img

Výber z brífingu oficiálnej hovorkyne MZV Ruskej federácie M. V. Zacharovej

M. Zacharovová: Ruská federácia nebude politizovať otázku spolupráce v súvislosti s vakcínami proti koronavírusu.

Rusko sa nezúčastní na politických pretekoch týkajúcich sa spolupráce medzi krajinami v otázke očkovania proti koronavírusu. Uviedla to v piatok na brífingu oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharová. „Rozhodne sa nezberáme politizovať túto otázku [očkovania proti koronavírusu], nezúčastňujeme sa na nijakých politických pretekoch, a už vôbec nie na fejkových informáciách. Dúfame, že sa nás to nebude týkať, mám na mysli obrovské množstvo falošných správ. Prečo o tom hovorím? No pretože sa, bohužiaľ, stávame objektom falošných informácií, klamstiev, veľkého množstva zverejňovaných neoverených informácií, vrátane informácií o ruskej vakcíne a ruskom úsilí v tejto oblasti,“ −uviedla M. Zacharová

Rusko odsudzuje pokusy o finančné a ekonomické škrtenie Sýrie Odporcovia politického urovnania v Sýrii sa preorientovali na metódu finančného a ekonomického škrtenia krajiny s cieľom zvrhnúť legitímnu vládu. Uvádza sa to vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia v súvislosti s 10. výročím začiatku masových nepokojov v Sýrii, ktorého text oznámila v piatok na brífingu oficiálna hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharová

„Po neúspechu predošlých mnohoročných pokusov protisýrskych síl dosiahnuť násilné zvrhnutie legitímnej vlády tejto krajiny – rukami banditov a teroristov – prešli na metódy finančného a ekonomického škrtenia, − hovor sa v dokumente. Používajú sa na to jednostranné reštriktívne opatrenia, blokujú poskytovanie zahraničnej pomoci a vytvárajú prekážky na návrat utečencov a osôb vysídlených v rámci štátu na územia kontrolované sýrskou vládou. Selektívna pomoc, ktorú západné krajiny poskytujú svojim klientom v Sýrii, môže iba prehĺbiť existujúci rozkol sýrskej spoločnosti a stimulovať separatistické nálady v oblastiach, ktoré sú dnes umelo izolované.“ uviedla Zacharová.

Rozmiestnenie amerických pozemných rakiet v Japonsku bude mať za následok odvetné kroky Ruskej federácie – MZV RF.

„Všimli sme si informácie v japonských médiách, že Tokio a Washington môžu čoskoro viesť diskusiu o vyhliadkach na rozmiestnenie amerických rakiet v Japonsku. Ako vyplýva z kontextu, opakujem, že sa opierame o publikácie japonských médií, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o pozemné zbrane stredného doletu, a dovoľte mi pripomenúť, že už predtým zakázané v zmysle zmluvy INF (Zmluva o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu), “ uviedla na brífingu Mária Zacharová.

Mária Zacharová: Moskva varuje Kyjev pred pokusmi o realizáciu silového scenára na Donbase

„Chceli by sme varovať kyjevský režim, horúce hlavy, ktoré mu slúžia alebo nimi manipulujú, pred ďalšou eskaláciou a pokusmi o implementáciu silového scenára na Donbase,“− uviedla Mária Zacharová v reakcii na vyjadrenia šéfa ukrajinskej delegácie v kontaktnej skupine o urovnaní konfliktu na Donbase Leonida Kravčuka o určitých „radikálnych krokoch“ Kyjeva v prípade odmietnutia Ruskej federácie uznať, že je účastníkom konfliktu na východe Ukrajiny.

Rétorika predstaviteľov ukrajinských orgánov podľa Zacharovej: „núti premýšľať o skutočných zámeroch Kyjeva v tomto historickom období“. „Opätovne vyzývame ukrajinské orgány, aby prestali vymýšľať nové dohody, nové dokumenty a začali konečne svedomite plniť svoje záväzky, vyplývajúce z Minskej dohody,“ − uviedla.

M. Zacharová označila rozhovor princa Harryho a jeho manželky Meghan s moderátorkou Oprah Winfreyovou, „za zrútenie dekorácií.“ „Mnoho vecí sa vyjasnilo o tom, čo je demokracia so špecifikami britskej monarchie. <…> Toto nie je škandál. Toto je zrútenie dekorácií,“– konštatovala M. Zacharová v komentári rozhovoru. Z rozhovoru, podľa nej, vyplýva, že ani „najchránenejší predstavitelia britskej elity sa necítia bezpečne, ak sú vládnucej elite nepohodlní“. „Po druhé, britský establishment je zajedno s médiami a médiá manipulujú s verejnou mienkou, formujú príslušné vnímanie veci, ktoré sa v podstate nemusí zhodovať s realitou, dokonca jej môže odporovať,“− pokračovala M. Zacharová. Za seba doplním, že vlastne, materiály Ministerstva zahraničných vecí Británie, ktoré nedávno prenikli do internetovej siete, to len dosvedčujú. Akúkoľvek tému, potvrdila to vojvodkyňa i vojvoda zo Sussexu, môže britská mediálna industria na podnet tých, čo sú pri moci, celkom prekrútiť. “„Po tretie, rasizmus nebol odstránený a jeho obete sú prenasledované,“ dodala diplomatka.

Zdroj: Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás