TV VVVIDEO: R. Fico s R. Kaliňákom upratali proukrajinskú redaktorku...

VIDEO: R. Fico s R. Kaliňákom upratali proukrajinskú redaktorku spravodajstva Slovenskej televízie, ktorá si špinavo kopla do motorkára Hambálka, pretože sympatizuje s Ruskom. „To ako sa správa RTVS, tak sa nesprávame ani k masovým vrahom,“ vyhlásil premiér v konfrontácii s redaktorkou verejnoprávnej RTVS Bodákovou, ktorá na hulváta schvaľuje antidemokratické praktiky voči vlastným spoluobčanom za ich politické názory

-

VIDEO: R. Fico s R. Kaliňákom upratali proukrajinskú redaktorku spravodajstva Slovenskej televízie, ktorá si špinavo kopla do motorkára Hambálka, pretože sympatizuje s Ruskom. „To ako sa správa RTVS, tak sa nesprávame ani k masovým vrahom,“ vyhlásil premiér v konfrontácii s redaktorkou verejnoprávnej RTVS Bodákovou, ktorá na hulváta schvaľuje antidemokratické praktiky voči vlastným spoluobčanom za ich politické názory

Premiér Robert Fico požiadal počas návštevy Berlína nemeckého kancelára Olafa Scholza o vyradenie šéfa európskej odnože motorkárskeho klubu Noční vlci Jozefa Hambálka zo sankčného zoznamu. Redaktorka spravodajstva RTVS Barbora Bodáková sa ho opýtala, prečo je to pre neho dôležitá téma.

Európska únia zaradila na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka v júli 2022. Dôvodom bola jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine.

Nehnuteľnosti, bankové účty, motorové vozidlá, plavidlá, lietadlá, obchodné podiely, občianske združenia, zvieratá či zbrane. To všetko musí byť zaistené a zmrazené každému, kto sa ocitol na tomto sankčnom zozname.

„Zablokované mám úplne všetko. Momentálne nemám prístup k účtom, nefungujú mi platobné karty. Nemám nič. Je to pre mňa až zúfalé, ale z nejakej strany aj smiešne, lebo stále neviem prečo,“ povedal pre Pravdu Jozef Hambálek v roku 2022.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpravdadennik%2Fposts%2Fpfbid0216eQ4pBXmeLoJKTJ3nWTa3GeEY7jG4K5eqS5EVcNcGG12uDZFg44geHbnU48tGp2l&show_text=true&width=500

Na zaradenie na sankčný zoznam Európskej únie dopláca zakladateľ slovenskej pobočky ruského nacionalistického motorkárskeho klubu Noční vlci ako vôbec prvý Slovák.

Za všetko môže otvorenie Európskeho štábu motorkárskeho klubu Noční vlci, ktoré sa uskutočnilo 23. júna 2018 v obci Dolná Krupá neďaleko Trnavy. Stručne vtedy o tom informovalo aj veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku na svojej webovej stránke. Na slávnosti sa zúčastnil aj jeho zástupca.

„Hambálek nikomu nič neurobil, má rád motorky,“ zdôraznil premiér Robert Fico (Smer). Včera o rehabilitáciu nočného vlka žiadal aj nemeckého kancelára Olafa Scholza. Dôvodom je, že nemecké ministerstvo zahraničných vecí ho na sankčný zoznam navrhlo na popud slovenských inštitúcií. „A tento človek prišiel o všetko. Ak ste na sankčnom zozname, nemôžete sa pohybovať po Európskej únii,“ ozrejmil Fico redaktorke Bodákovej.

Vláda bude podľa Fica sledovať, ako sa Európska komisia vysporiada s námietkami k vyradeniu Hambálka. „Ak vláda SR, krajiny, ktorá je členom Európskej únie (EÚ), si neželá, aby jej občan bol na sankčnom zozname, tak očakávam od EÚ rešpekt k vláde SR. Jediné riešenie je dať Hambálka zo zoznamu preč, pretože tak, ako zničili život jemu, nezničili ani masovým vrahom,“ skonštatoval Fico.

Deklaroval, že téme sa budú naďalej venovať. Sú tam podľa neho aj ďalšie mená, ktoré sú pripravené na vyňatie zo sankčného zoznamu. O tejto téme hovoril aj na svojej návšteve v Maďarsku.

Ako priblížil rezort spravodlivosti (v čase Hambálkovho zaradenia na zoznam, pozn. red.), osobám na sankčnom zozname sa zmrazujú všetky finančné a hospodárske zdroje, ktoré im patria, ako aj všetky ostatné, ktoré sú v ich držbe alebo pod ich kontrolou. Môže ísť o nehnuteľnosti, bankové účty, motorové vozidlá, plavidlá, lietadlá, obchodné podiely, občianske združenia, zvieratá, zbrane a ďalšie. Navyše, Hambálek nemôže ani cestovať mimo Slovenska.

„Vypli mu plyn elektrinu, zničili mu biznis a takto sa nesprávame ani k masovým vrahom. Pán Hambálek neurobil nič, čo by poškodzovalo záujmy Slovenska,“ spresnil premiér s tým, že ak si vláda Slovenskej republiky neželá, aby jej občan bol na zozname, lebo tam nemá čo robiť, tak Fico očakáva rešpekt zo strany Nemecka ako i Európskej únie.

„Ľudia vás už majú plné zuby za to, akým štýlom ich informujete,“ pripomenul ministerský predseda zástupcom médií hlavného prúdu na čele s redaktorkou RTVS.

Viac vo videu:

Celá tlačová beseda TU.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FInfovojna%2Fposts%2Fpfbid0iTLW2CSW5ABsShUafzap8PRmzvwfhQMDXbcFz5ipNRp7eGWaSsh1CZD1yCKaPiEql&show_text=true&width=500

Hambálkova budova prešla v roku 2022 obnovou. Bola natretá vo vojenských farbách, obohnaná vysokým múrom s ostnatým plotom a fotografie tam vtedy zachytili aj tanky, obrnené vozidlá či strelnicu.

Európska únia v odôvodnení zaradenia Hambálka na svoj sankčný zoznam argumentuje jeho možným napojením na ruského prezidenta Vladimira Putina, ako aj aktivitami spojenými s motorkárskym klubom Noční vlci. Navyše sa na ďalších vtedy zverejnených záberoch pochválila tréningom v tomto areáli aj polovojenská skupina Slovenskí branci. Na zverejnených fotografiách sedeli v tankoch so zbraňami v rukách. Štátne orgány síce opakovane vyjadrovali nespokojnosť s týmto stavom, všetko však vo februári zmenila masívna invázia Ruska na Ukrajinu.

Spoveď jediného Slováka, na ktorého Brusel uvalil protiruské sankcie, si môžet pozrieť TU.

https://t.me/InfoVojnaOfficial/2370?embed=1

Hanebného a neprofesionálneho spôsobu fungovania korporátnych a verejnoprávnych médií boli diváci svedkami aj na predchádzajúcej tlačovej konferencii, na ktorej sa novinári predviedli ako nekritickí advokáti opozície, Lipšica a spol.

Viac vo videu:


Zdroj: pravda.sk / YouTube / InfoVojna

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Správne !❤️
    Medzinárodné právo v oblasti ľudských práv stanovuje POVINNOSTI VLÁD konať určitým spôsobom alebo sa, naopak, zdržať určitého konania s cieľom podporovať a chrániť ľudské práva a základné slobody JEDNOTLIVCOV alebo skupín.

    Medzi ľudské práva patrí…SLOBODA NÁZORU a prejavu…

    Správny postoj ku gýčovitej Markíze a redaktorke RTVS/🤢/.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás