DomáceMV SR: Pracovná skupina na ochranu mäkkých cieľov intenzívne...

MV SR: Pracovná skupina na ochranu mäkkých cieľov intenzívne pracuje na odporúčaniach pre bezpečnosť škôl

-

spot_img

MV SR: Pracovná skupina na ochranu mäkkých cieľov intenzívne pracuje na odporúčaniach pre bezpečnosť škôl

BRATISLAVA 11. mája (SITA) – Pracovná skupina Ministerstva vnútra (MV) SR na ochranu mäkkých cieľov intenzívne pracuje na odporúčaniach pre bezpečnosť škôl. V súčasnosti sa završujú práce na manuáli pre školské zariadenia, ktorý by im čoskoro mal byť distribuovaný. Pre agentúru SITA to uviedol tlačový odbor MV SR. Rezort vnútra doplnil, že manuál nesie pracovný názov „Ako sa správať pri ozbrojenom útoku – Uteč, Skry sa, Bojuj“. MV SR pripomenulo, že v otázke bezpečnosti škôl spolupracuje s rezortom školstva i ďalšími inštitúciami. „Práve prebieha vypĺňanie bezpečnostných dotazníkov školami, výsledky budú analyzované po ich zhromaždení začiatkom júna 2024. Aktivity zahŕňajú aj opatrenia zamerané na ochranu škôl pred útokmi, akými sme boli svedkami posledné dni, a na zlepšenie evakuačných a bezpečnostných postupov v týchto situáciách,“ uviedlo ministerstvo.

MV SR sa dlhodobo venuje preventívno-vzdelávacím aktivitám, pričom na to využíva policajných preventistov aj Informačné kancelárie pre obete trestných činov, a to po celom území Slovenska. Rezort doplnil, že ročne zrealizujú vyše 12-tisíc vzdelávacích aktivít. Tie sú zamerané na všetky vekové kategórie, medzi inými i deti a mládež. „Tieto aktivity pokrývajú témy ako šikana, online bezpečnosť, radikalizácia, ako sa nestať obeťou trestnej činnosti, bezpečné používanie technológií, násilie, obchodovanie s ľuďmi, prevencia drogových závislostí a ďalšie,“ dodalo ministerstvo.

Pred niekoľkými dňami obdržali stovky škôl po celom Slovensku hrozby týkajúce sa bombových útokov. Polícia vzdelávacie zariadenia skontrolovala, v žiadnom z prípadov sa hrozby nepotvrdili. Zistila tiež, že v prípade hlásení o bombovej hrozbe išlo o kybernetický útok, vyšetrovanie ďalej prebieha. Národná kriminálna agentúra prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, páchateľovi hrozí 20 až 25 rokov za mrežami, prípadne môže dostať i doživotie.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás