DomáceStarosta obce Očová a poslanec spolu so zásahovým tímom...

Starosta obce Očová a poslanec spolu so zásahovým tímom eliminoval asi dvojročnú medvedicu

-

spot_img

Starosta obce Očová a poslanec spolu so zásahovým tímom eliminoval asi dvojročnú medvedicu

BRATISLAVA 11. mája (SITA) – Starosta obce Očová a poslanec parlamentu Rudolf Huliak (SNS) spolu so zásahovým tímom eliminoval asi dvojročnú medvedicu, ktorá sa pohybovala v blízkosti rodinných domov obce Očová, okres Zvolen. Ako ďalej informoval na sociálnej sieti starosta Očovej, povolenia na elimináciu medveďa majú ešte tri.

O odstránení problémovej medvedice, v piatok vo večerných hodinách, informovala aj Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR. Šelmu eliminovali na základe dohody o spolupráci na manažmente medveďa hnedého medzi ŠOP SR a Poľovníckym spolkom Očová. „Sinantropná medvedica opakovane navštevovala intravilán obce, poškodzovala poľnohospodárske plodiny a svojím správaním a výskytom aj v záhradách rodinných domov opakovane ohrozovala miestnych obyvateľov, ako aj návštevníkov obce. Všetky použité metódy averznej terapie u predmetného jedinca boli neúčinné,“ informovala ŠOP SR.

Zásahový tím pre medveďa hnedého Podpoľanie ŠOP SR medvedicu identifikoval na základe podrobného protokolu identifikácie sinantropného jedinca medveďa hnedého. Správanie šelmy bolo na základe monitorovania vyhodnotené ako reálne riziko ohrozenia zdravia a života ľudí žijúcich v lokalite. Štátna ochrana prírody ďalej informovala, že ide už o druhú elimináciu medveďa v katastrálnom území obce Očová.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás